Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elolvastam a naplóját és...

Elolvastam a naplóját és szörnyű dolgokat tudtam meg a 15 éves húgomról. Mit tehetnék? Teljesen tönkreteszi magát.17/l

Figyelt kérdés

Szóval a húgom mindig is nagyon makacs és konok volt, a saját feje után ment, feszegette a határait, kettőnk közül ő a lázadó, én pedig a szöges ellentéte vagyok. Ugyanabba a gimnáziumba járunk Budapesten, a húgom kilencedikes, én tizenegyedikes. Nyelvi előkészítő révén már a húgom összeszokott osztályába jött év elején egy fiú, aki fenekestül felforgatta mindenki életét. Nagyon rossz hírnévvel bír, mindenki úgy tartja, hogy illegális dolgokhoz, drogokhoz van köze. A suliban többször verekedett már, a magatartása nagyon rossz. Igaz, hogy jóképű, de a személyisége, a kisugárzása engem megrémít, a legtöbben félnek is tőle. Állítólag valami trauma érte, azt hallottam, hogy nevelőszülők nevelik. A húgomnak sosem volt sok barátja, mindig zárkózott típus volt. Mostanában viszont nagyon megváltozott. Láttam párszor együtt ezzel a fiúval az iskolában, aggódtam, ezért beleolvastam a titkos naplójába, bár tudom, ez nem volt helyes. Szörnyű dolgokat találtam benne. A húgom vagdossa magát, ezt már sejtettem korábban is, de most már biztos. DRogozik, füvezik és amikor a szüleinknek azt hazudja hogy az egyik barátnőjénél alszik, akkor bulizni megy, ahol extasyt is használt már (három alkalomról ír a naplójában). Lefeküdt több fiúval korábban, akiket névről nem ismerek, és ezzel a bizonyos új osztálytársával mostanában volt együtt szinte minden nap. Megtették az iskolai mosdóban, bulikban meg isten tudja még hol. Együtt füveznek, isznak meg cigiznek, tanórán is voltak már nem józan állapotban. Nem tudom hogy ennek hogy nem lett következménye. Az elmúlt két hét bejegyzései mind a fiúról szólnak. Azt írta, hogy egyre jobban kezd beleszeretni, még senkivel nem volt ilyen jó neki. A tegnapi bejegyzése teljesen lesokkolt.

"Csak ketten voltunk végre, olyan rég nem volt már ilyen. Nem történt semmi csak feküdtünk a fűtől üveges szemekkel egymásra nézve miközben ő szorosan ölelt én meg hozzábújtam. Annyira sajnálom, tudom, hogy nagyon fáj neki, ami történt, és én nem tudok segíteni. A szülei elvesztése, a gyerekotthon és az alkoholista nevelőszülők... ez mindenkinek sok lenne. Nem akarom elhagyni soha, szeretem szeretem szeretem. Ezt más úgysem értheti."

Lefotóztam a telefonommal ezt a pár sort. Tehát a fiúnak szörnyű múltja van, de ettől még nem hagyhatom hogy tönkretegye a testvéremet. Mit tegyek? Már szóltam a szüleinknek de ők csak tiltani tudják, azzal pedig nem mennek semmire, a húgom bármire képes ezért a srácért, de közben magát teszi tönkre. Hogy tudnám kirángatni ebből az őrületből?



2019. jan. 26. 20:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
37%

Ez nagyon durva a fel suli végigment rajta v mi?

Én nem tudom mit csinálnék tehetetlen vagy ami borzalmas

Max a költözés oldana meg valamit mivel ezzel kiszakitjatok ebből a környezetből

De rohadtul sajnállak!!

2019. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Hát azért remélem hogy a fél sulinak nem volt meg, a naplójában azt hiszem 4-5 fiúról írt, akikkel nyáron és ősszel volt együtt. Azóta van ez az új srác.
2019. jan. 26. 20:10
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

Most lezülledt nagyon a húgod VISZONT!

Ha közbe avatkozol, avatkoztok megutál titeket+mivel suliba együtt jár a fiúval megakadályozni se tudnátok, hogy tartsa vele a kapcsolatot.

2019. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
38%

Iskolaváltás lenne a legjobb neki. A költözés mégjobb megoldás. Nem tudom másképp hogyan lehetne megoldani, ez nagyon kellemetlen. Sajnálom, hogy így alakult. Viszont a hugod még csak 15, szóval ha hamar sikerül valamit kitalálni még könnyen helyrejöhet. Töltsetek vele sok időt együtt, az egész család.

Ami szerintem segíthet, az egy új háziállat, amire ő vigyázna majd. Én mikor kaptam egy kutyát elég jól összeszedtem magam az antiszociális korszakomból. Lehet neki is segíthet.

2019. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Sajnos a költözésről a szüleink döntenének, de most ahogy én látom nem vagyunk olyan anyagi helyzetben hogy ez megoldható legyen. A suliváltás jó ötlet lenne, de ahogy a húgomat ismerem biztos direkt elrontaná a jelentkezését, hogy ne vegyék át sehová. Eszes lány csak mindezt rosszul használja. Szerintetek ha meghívnánk a fiút hozzánk vacsorára hogy megismerjük az jó ötlet lenne?
2019. jan. 26. 20:19
 6/35 anonim válasza:
59%

Nagyon sajnálom, igazat megvallva meg is hatódtam. Háááát, mit is mondjak, nem kicsi a baj. Több megoldás is szóbajöhet. Amit az első írt, nem rossz ötlet, mert a költözés kizökkentené. Ebben csak annyi baj van, ha tényleg bármit megtenne a srác miatt, akkor nyílván megszökne és valószínűleg nem is látjátok többet egymást. A másik, hogy az egész család elmegy egy pszichológushoz, hogy valami tanácsadó is legyen és talán ott megbeszélni a dolgokat. Ha más megoldás nincs és tényleg nagy a baj, ami a leírtak alapján az, akkor lehet kereseni ilyen drog elvonó tanácsadót vagy direkt erre kitalált rehabilitációkat.

Nagyon sajnállak titeket ez borzasztó lehet az egész családnak. Remélem minden rendben jön, fel a fejjel, drukkolok nektek.

Kitartást, minden jót!

2019. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
13%
Ez veszett ügy. Sajnálom. Riherongy a hugi, aki 20 évesen felasztja magát mert rájön semmit sem ér. True story
2019. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
24%
15 éves, tehát max most kezdte a gimit. Milyen összeszokott osztályról beszélsz?
2019. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
nyelvi előkészítős volt, azaz volt egy nulladik év a kilencedik előtt és év vesztes ezért csak márciusban lesz 16
2019. jan. 26. 20:29
 10/35 anonim ***** válasza:
55%
Kamu. Ne itt tesztelgesd a torz fantáziádat.
2019. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!