Csaladipotlek kérdése:

Mit tegyek? ) :

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem vagyok túl idős, de már 5-6 éve elég komoly problémáim vannak a testvéremmel. 21 éves lesz 7 hónapon belül. Tehát már elég régóta van konfliktusunk, és nem tudok mit csinálni. Egy ideig jóba voltunk ebben a 6 évben (2 hónapig...) de most megint borzalmas. De szerintem ez nem egy ilyen "tipikus testvéri harc", nekem ez már nem fér bele. Olyat mondott már a múltkor is, hogy üssen el a busz/vonat/kocsi (mikor milyen kedve van éppen). Már megszoktam, hogy állandóan ezt mondja. De tegnap túl messzire ment. Eléggé depressziós vagyok az elmúlt 4 hónapban, a családom, barátaim mit sem tudván. Elég jól rejtegetem, nem egyszer vágtam magam, pedig komoly szükségem lenne segítségre. (Csak nem nagyon van olyan akiben eléggé megbíznék ahjoz, hogy elmondjam neki) Visszatérve tegnap a testvérem azt mondta, hogy ugorjak le az erkélyről. Elegem lett a folyamatos lelki bántalmazásból (és már pedig ez az) és csak annyit feleltem: oké megteszem! És ezután nem azt mondta volna, hogy sajnálom hanem ezt: gyerünk, mindenkinek sokkal jobb lenne! Nagyon fájt ezt hallani. Lehet igaza van, nem tudom.


Nektek mi a véleményetek? Én reagálom túl? (Ő fiú, én lány amúgy)


És nem verni vagy sajnáltatni akartam magam mielőtt még ezt kapnám. Szimplán csak valakinek el szeretném mondani mi fáj.


2019. febr. 4. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Nekem írhatsz privátba. Jó hallgatóság vagyok, megértő is. Talán megtudnálak nyugtatni, vagy nyújthatnék egy kis lelki támogatást.
2019. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Hát legjobb lenne pofán vágni, de mivel te lány vagy, ő meg fiú, nem biztos, hogy jól sülne el. Szüleiddel nem beszélhetnél?
2019. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Direkt ártani akar neked. Nem tűnik fel? Mondd már meg, hogy ezt miért tűröd el? Miért tartod vele a kapcsolatot? A szülők mit szólnak? Anyám biztos fejét venné tesómnak, ha bármikor is ezt mondaná nekem, és fordítva is igaz.


Pszichológus kell neked, nem egy idegen, aki meghallgat. Nem leszel attól jobban, hogy csak elmondod valakinek - meg kell tanulnod, hogy az ilyen embert mellőzni kell az életedből.

2019. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi történhetett vele, hogy ilyen lett. Mindenáron el kellene kerülni, semmilyen módon sem lenni a közelében, nem tartani vele a kapcsolatot.
2019. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"vágtam magam," ------ha te ezzel tisztába vagy, hogy nem jó dolog, nem normális, akkor mégis miért teszed?

Túlságosan a lelkedre veszed amit a testvéred mond. Próbáld ki azt, hogy amiket mond, hidegen hagy. Akkor lehet abbahagyja. Nevesd ki, aztán meg sz_rd le. Különben tényleg tönkremész.

2019. febr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!