Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van egy lusta disznó 14 éves...

Van egy lusta disznó 14 éves öcsém, aki arra nem képes, hogy a kaját megmelegítse a mikróban, egy szendvicset készítsen magának, minden miatt a szüleimet ugráltatja. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Én rengeteget segítek itthon (19), ő viszont egész nap a számítógép előtt döglik. Ha néha kimozdul moziba, X ezer ft a zsebébe van szépen nyomva, aztán mozi után anyuék elmennek érte kocsival (5 megálló lenne busszal, van bérlete). Gyakorlatilag támadásnak veszi, ha azt mondom neki, hogy emelje meg a s*ggét a gép elől és csináljon magának kaját, egyszerűen semmire nem képes önmagától. A szüleimnek is mondtam ezt, a válasz gyakorlatilag egy vállvonás volt, és bár őket is idegesíti ez, végül csak beadják a derekukat.
2019. ápr. 6. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem lenne kiszolgálva és éhes lenne, megcsinálná. Nem vele van baj,hanem a szüleiddel. ;)
2019. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen. Én jövőre kollégiumba megyek egyetem miatt, azt viszont nem szeretném, ha az öcsém élősködő életmódja megmaradna.
2019. ápr. 6. 16:47
 3/13 anonim válasza:
81%
Költözz el, szard le. Téma lezárva!
2019. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
93%
A szülőkkel van a probléma elsősorban. Ha ők változtatnak a hozzálállásukon, az öcséd is kénytelen lesz felemelni a seggét.
2019. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Mondd meg a szüleidnek, hogy ne foglalkozzanak az öcséddel.

Azt majd ha éhes,melegít magànak kaját.

És ha kell valahova mennie,akkor majd felszáll a buszra.

2019. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Csak 14 éves az öcséd, mit szeretnél, talán hogy főzzön, mosson takarítson?

A szülő dolga pedig, hogy segítsen a gyerekének, amiben csak tud, de honnan jön ez a sértettség belőles?

2019. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Két nagy büdös pofont kell neki lecsavarni.
2019. ápr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

#6 Azért nem kell atomfizikusnak lenni,hogy megcsináljon egy szendvicset vagy megmelegítse a kész ételt. Aki ennyire lusta,az a jövőben sem lesz másmilyen.


Sajnos Kérdező,a szüleid már elszúrták. Majd megisszák a levét mikor a srác 35 évesen is ott fog élősködni. De ez az ő saruk,ne akarj ezen változtatni.


(Egyébként nekem is ilyen az öcsém,s én is 19 vagyok)

2019. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Kedves a segítés nálam azt jelenti, hogy segítek a gyerekemnek a tanulásban, gondoskodom róla, hogy legyen otthon étel, meleg és nyugodt körülmények stb... ez a szó semmiképpen nem azt jelenti, hogy egy éves helyett megmelegítem a kaját mert lusta felállni a gép elől. Azt csicskáztatásnak hívom, már pedig egyetlen szülő sem csicskája a saját gyerekének.

Senki nem várja el, hogy mindent ő csináljon, de mivel ő is a család része illendő kivenni a részét a munkából is nem elvárni, hogy körülugrálják. Nem hiszem, hogy egy ekkora gyerek belehal pl. ha bepakolja a mosogatógépet vagy kitakarítja a szobáját, sőt ez elvárható 14 évesen.

Kérdező te itt semmit nem tudsz tenni. Az emberek többsége a könnyebb utat választja, tehát amíg lesz aki kiszolgálja addig ki fogja szolgáltatni magát. Sajnos ezt már eléggé elszúrták a szüleid, bár még nem lenne késő változtatni. Nem ártana, ha szülők látnák, hogy ez nem egy kisbaba akinek az ételt a szájába kell tenni és úgy is bánnának vele, mint egy félig már felnőtt emberrel.

2019. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tesóm is ilyen, nameg a legjobb barátom bátyja is ilyen volt. Csak ő már kinőtte. Az öcséd 14 éves. Valószínüleg 16 éves korára kinövi
2019. ápr. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!