Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Büntettek már meg valakit...

Büntettek már meg valakit Bp-en, mert piros jelzésű gyalogátkelőn átsétált?

Figyelt kérdés
Milyen büntetést szabnának ki a rendőrök, ha elkapnának, mert átsétáltam egy tilos jelzésen?

2015. febr. 10. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Én még régen, a '90-es években éltem ott.

Soha nem törődött vele senki.

Egyszer pont átmentem volna, mikor szemben két rendőr jött. Óvatosságból megálltam, ők meg átsétáltak a piroson.

Ha azóta is ilyen a helyzet, akkor OK. De ne feledd, hogy kell a pénz a nagyvezér hülyeségeire, ezért a rendőrségnél kőkemény bírságolási kényszer van - ezt az autósok a saját bőrükön érzik.

2015. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de aminek ma szemtanúja voltam, ő kaphatott volna egy zsíros csekket.


Gyalogosoknak piros, autóknak akkor váltott zöldre. (forgalmas csomópontban) Emberünk komótosan sétálgat, és amikor dudáltak az autósok, hogy legalább siethetne, még lassabbra váltott, és lazán középső ujjal bemutatott a dudáló autósoknak...


Amúgy úgy hallottam 1-2 éve, hogy 3000 Ft-os bírságot szoktak adni ilyen esetben. De szerintem ez nagyon ritka.

2015. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem szerencsére még nem, pedig rendőrautó előtt is téptem már át a piroson, mint egy tank. Nem is hallottam még olyan esetről, hogy bárkit megbüntettek volna ezért.
2015. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig vannak ilyen esetek, 5000-50000 között lehet büntetni
2015. febr. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!