Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megjavítható egy rossz testvér...

Megjavítható egy rossz testvéri kapcsolat valaha is? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Én 31 vagyok, a nővérem 38. Feltestverek vagyunk, anyu közös. Kicsi korunkban nagyon jó volt a viszony köztünk, talán olyan 23 éves korom körül kezdtünk eltavolodni egymástól és kezdett egyre több apró konfliktus kialakulni. Volt amikor minden szuper volt köztünk, aztán minden elromlott egy perc alatt.

18 év házasságbol lépett ki 3 éve mert csalta a férje és azóta pasizik ezerrel és mikor pasija van, engem és a szüleinket lesz.rja. Egyedül anyánk öccse és annak családja az isten, mert ők minden pasiját elfogadjak. Mi pedig fenntartásokkal kezeljük őket, ami a nővéremnek persze nem tetszik. Így a szüleinkhez ha nagy ritkán hazajon, pár percet marad és rohan is át anyu öccse családjához. Ez fáj a szüleimnek, engem pedig bosszant, mert ha az épp aktuális dobja őt, akkor viszont képes hetekig anyámék nyakán lógni és sirni, hogy neki mennyire rossz.

Mindketten külön élünk már a szüleimtől es ma történt, hogy kifakadtam és mindent a fejére olvastam. Hogy csak akkor vagyunk neki jók ha nincs más és épp egyedül van.

Ő kiakadt és nagyon csúnya dolgokat vágott a fejemhez. Anyuék persze konfliktus kerülök, nem szóltak bele pedig ők is azon a véleményem vannak, mint én.

A nővérem azzal zárta a beszélgetést, hogy többé nem vagyunk testvérek.

Nem érzem magam bűnösnek, jogosan mondtam el neki a véleményem és ha ő többé nem tart a huganak, akkor legyen így. De láttam a szüleimen, hogy ez fáj nekik.

Mit lehet ilyenkor tenni, ha nekem van igazam? A Béke kedvéért kérjek bocsánatot? Vagy hagyjam a francba a nőverem? Mert jelen pillanatban legszivesebben ezt tenném.

Valóban én vagyok a rossz testvér?


2019. ápr. 26. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Én neked adok igazat, de ha békességet akarsz, akkor mégis kénytelen vagy Te visszakozni, és azt mondani neki, hogy nem akartad megbántani. Nagyon kuncsorogni nem kell. Ha megint dobják, úgyis visszajön újra.
2019. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 klopusz ***** válasza:
42%

Szia!


Én is veled értek egyet, hiszen a leírtak alapján nem te vagy az ügyben a "hunyó".

Ha így viselkedne a testvérem, én sem tennék mást.


A "béke kedvéért" semmiképpen nem kérnék bocsánatot, mert békéről itt már szó sem lehet.

Hagyd a fenébe! Ugyan mit veszthetsz?

2019. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem uszod meg bocsanatkeres nelkul. En is ezt kellett tegyem, hogy ne egy szar legyek. Holott en is jogosan olvastam be a noveremnek. Mi 1 evig nem beszeltunk, a vicc, hogy a masik noverem kavart be, de persze homokba dugja a fejet.
2019. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lenne itt a jó döntés. Mert az igazságerzetem meg azt diktálja, hogy hagyjam a francba mert nekem volt igazam. Itt nincs jó megoldás. És a helyzet sem fog változni. Ő pasizni fog, ha dobjak, jön sírni, ha boldog megy nagybátyámek pereputtyahoz. Az bánt igazán, hogy ezzel a vitankkal a szüleinknsk is fájdalmat okoztam és ők is szépen nekem estek,hogy minek jár feleslegesen a szám.
2019. ápr. 26. 18:49
 5/13 anonim ***** válasza:

"nővérem 38. (...)18 év házasságbol lépett ki 3 éve"

17 évesen ment férjhez? :O

2019. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen és éppen betoltotte a 18-at mikor megszuletett a fia. Aki hamarosan 20 éves lesz. Így már kerek?
2019. ápr. 26. 20:53
 7/13 A kérdező kommentje:
Nyilván nem kiskorúkent ment férjhez, de amint 18 lett megeskudtek.
2019. ápr. 26. 20:54
 8/13 anonim válasza:
100%
Egy dolog, hogy igazad van, nem szép így viselkednie a testvérednek. Viszont a szüleiteknek ő is a lánya marad, bárhogy is viselkedik és örülni fognak neki mindig, amikor feléjük néz. Hogy ezt szóvá tetted neki, az még rendben van, de tényleg nem a szülők előtt kellett volna, pláne nem úgy, hogy esetleg azt várd, hogy ők is melléd állnak a vitában a testvéred ellen, mikor azzal azt érhetik el, hogy még jobban eltávolodjon tőlük. Azt hiszem, bocsánatot nem kell kérned senkitől ebben az esetben, de a szüleiddel törekedj a jó viszonyra, éreztesd, hogy szereted őket. A testvéreddel nem érdemes most foglalkozni, várd meg, hogy ő próbáljon közeledni, de akkor viszont semmiképp ne zárkózz el a béküléstől, csak ne add meg magad.
2019. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Tök igazad van. A szüleimmel nem lesz nehéz újra kialakitanom a jó kapcsolatot, mert nagyon szeretjük egymást. Csak rosszul esett, hogy ott mellettem hallgattak, mint sz.r a gazban, miközben én a tesóm fejére olvastam a "bűneit". De nyilván nem lett volna elvarhato, hogy teljes mellszelesseggel mellettem álljanak, hisz valóban, tesóm is a gyerekuk (mondjuk apue nem, ő csak nevelő apja tesómnak, de ez lényegtelen).
2019. ápr. 27. 12:24
 10/13 anonim ***** válasza:

"Egyedül anyánk öccse és annak családja az isten, mert ők minden pasiját elfogadjak."



Van féltestvérem, nem jó a viszonyunk.


Közeli családtagjaim gyakran minősítik a kapcsolatomat.


Amiért kimásoltam az idézetet : miért gondolja ebben az országban mindenki, hogy alanyi jogon bárki párkapcsolatát minősítheti?? Én is megkaptam. Ha az a társ nem bűnöző, gyilkos, díler, utcalány, drogos, akkor miért is? Mert jobbat szeretnének neki? Miért nekik jobb jutott? Ez van, az ő élete.

2019. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!