Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha a húgom interne...

Mit tegyek, ha a húgom internetfüggő, de nem érdekli?

Figyelt kérdés

A történet lassan két éve tart, de csak most szántam rá magam arra, hogy másokat is megkérdezzek erről, ugyanis nehéz beszélnem egy ilyen "személyes" problémáról.

A húgom 13 éves és már régóta internetfüggő, de csak a napokban nőtte ki magát ez ilyen méretűre.

Már az elején szóltam a szüleimnek, hogy baj van, de az elején túlzásnak hitték, később pedig túl gyengekezűek voltak vele. Eleinte csak kedvesen megemlítettem, hogy talán pihenhetne, de ő azonnal ordibálni kezdett velem. Minden módszert megpróbáltam, megbeszéltem vele, hogy ez egészségtelen és segítségre van szüksége és én támogatni fogom, de nem hatotta meg. Megkérdeztem az okait is, mert attól tartottam, hogy valami lelki eredetű (nem szereti az embereket, vagy nem felel meg önmagának és inkább egy másik világba menekül), de itt is kiabált velem. (Nem hiszem, hogy mi tehetnénk róla, hiszen a szüleink nagyon szeretnek minket, van ránk idejük, a húgomnak pedig lennének barátai is, mégis elfordul tőlük, pedig nem csinálnak semmi rosszat.)


Féltem őt, nem eszik rendesen, csak chipset és néha egy tál müzlit, de azt is a gép mellett. Kórházban is járt már, egyszer annyira legyengült és kiszáradt, mégsem érdekli. A kórházban is mobilozott és a hazaérkezése után is netezett. Néha hajnali kettőig is ébren van, majd hétkor kel és iskolába megy.


Nagyon aggódom érte, de ő ezt nem veszi észre. Már mindent próbáltam, még programokat is szerveztem neki - amikre végül nem jött el... Ha eltiltálst kap, agresszív lesz és feszült, vagy magát készíti ki, vagy minket... Tudom, hogy amíg ő nem akar változni, nem fog, de ez mégsem maradhat így.

Ha valaki tud segíteni, kérem feltétlenül irjon!


16



2019. máj. 5. 15:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%
Addig nem tudsz mit tenni, amíg be nem ismeri, hogy baj van és segítségre van szüksége. Erőszakkal erre nem lehet rávenni. Esetleg a fokozatos megvonás segíthet idővel. Például első körben éjfélkor kapcsoljátok ki a netet, majd egy hónap múlva már 10kor, aztán 8kor és így tovább. Mobilnet előfizetését pedig meg kell szüntetni, telefont csak telefonálasra tudja használni (esetleg butatelefont adni neki), azt is kártyás vagy korlátozott csomagban.
2019. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

Amit első ír, időkorlátosan ütemezném a Wi-fi-t és feltételekhez kötném, "napi x óra netezés"... Bár ez irtózatosan nehéz lesz, mert - ahogy kitűnik - előzőleg se voltak korlátok állítva...

Tanulmányi eredményei milyenek?

Szüleid - szerintem - keressenek fel gyerek pszichológust (nem szégyen segítségért fordulni), kérjenek tőle tanácsot, mit tegyenek és addiktológust is felkereshetnek. Mostanában egyre többben foglalkoznak a netfüggőséggel...

Esetleg kamaszpanasz vagy hasonló oldalon is megkérdezhetnek szakembereket, vagy Hintalovon Alapítványnál például.

2019. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. ^^ Mobilnete emiatt nincs, csak rácsatlakozik a közeli Wi-Fi-re és inkább kibírja, hogy lassú.

A netet pedig csak este 10-11 körül tudjuk csak kikapcsolni, ugyanis apukámnak olyan munkahelye van, ahol szüksége van a folyamatos internetre.

De még így is a húgom egész napja netezéssel megy el. Direkt nem beszélek vele úgy, hogy ráerőszakolásnak tűnjön, mert tudom, hogy akkor már csak azért is megteszi.

2019. máj. 5. 15:35
 4/26 A kérdező kommentje:

2#

Hiába tiltjuk el és vesszük el a cuccait, akkor a ház minden részét átkutatja, majd bezárkózik a fürdőszobába...

Már említettem anyukámnak, hogy segítségre van szüksége a húgomnak, de rosszul esik neki, hogy nem tartom őt elég jónak ahhoz, hogy megbírkózhasson vele. Azt mondta, hogy ne üssem bele az orrom, de képtelen vagyok elnézni.

2019. máj. 5. 15:38
 5/26 anonim ***** válasza:
77%
Gép és telefon nélkül nehezen netezne...
2019. máj. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
5# Mint fent írtam, ha elvesszük a telefonját és a laptopját, mindent átkutat. Nincsenek olyan pontok a házban, amiket nem ismer
2019. máj. 5. 15:44
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
És mire megy a telefonnal akku nélkül, vagy a géppel RAM nélkül?
2019. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Lehet korlátozni a wi-fi-t, hogy ő ne tudjon csatlakozni (mac cim alapján) vagy időkorlátosan tudjon csatlakozni, a mai router-ek szinte mindegyike tud ilyet. Ekkor ki se kell kapcsolni feltétlenül a Wi-fi-t ha időkorlát letelik nem fog tudni csatlakozni.

Ha közeli wi-fi-re csatlakozik: gépét úgy venném el, hogy valaki ismerősnek odaadnám hogy őrizze meg egy ideig... Én nem tudom elképzelni hogy nem lehet valahogy ezt megoldani.

Egyébként szülő dolga megoldani.

2019. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
40%
amit megtiltasz az erősödni fog
2019. máj. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
A szüleiddel együtt próbáljatok kitalálni valamit, mert egyedül kevés vagy ehhez.
2019. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!