Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mai szülőknek milyen érzés az...

Mai szülőknek milyen érzés az hogy a tizenéves gyerekeiket életképtelen, internetfüggő és önállótlan nemzedéknek nevezik?

Figyelt kérdés

Van mindig egy utálat az éppen tizen-, huszonéves fiatalok iránt, hogy azok már ilyenek meg olyanok stb.


Szülőként mit gondoltok hogy ez az általános vélekedés a gyerekeitekről?



2019. márc. 4. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Megkockáztatom már az ókori görögök is csóválták a fejüket, mi lesz ezekből a fiatalokból, bezzeg az ő idejükben! Ez már csak így van.
2019. márc. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Mert a legtobb fiatal valoban ilyen es miattuk minden ilyen koru le van altalanositva ennyi. De ennyi erovel azt is lehetne mondani hogy a felnott ferfiak alkoholistak vagy a 35-45-os nok mind utszeliek, csakmert nehanyan ezt muvelik igy a fiatalok is altalanosithatnanak
2019. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Baromságnak tartom. Egyrészt az internetezéstől nem lesz senki önállótlan, másrészt meg minden korosztálynak más az elvárása. Egy gyereket lehet önállóságra nevelni minden korban és onallotlansagra is lehet szoktatni ugyanúgy. Mese az, higy a maij gyerekek így még úgy.
2019. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Semmit, mert a technikai fejlődés rovására írják, meg arra hogy "már ilyen a világ", és igazából valahol igazuk is van. Illetve manapság szerintem tényleg sokkal nehezebb megteremteni azokat a feltételeket, amiket 20-30 éve könnyebb volt és az önálló felnőtt élethez szükségesek (pl. lakás). A párkeresés is problémásabb, sok fiatal egy internetes álomvilágban él, és álompasit-álomnőt képzel el maga mellé, de nem találja, így egyedül van. A szülők hiába is nyomatják, hogy "nem jó ez így, hogy csak a gép előtt ülsz", a haverok is ezt csinálják, meg mindenki, így a gyerekek pampogásnak veszik. Az meg azért szerintem viszonylag ritka, hogy valakik csak otthon döglenek, nem dolgoznak semmit, legalábbis én egyetlen ilyen családot sem ismerek. Na nem azt akarom mondani, hogy a jelenség nem létezik, de annyira szerintem öltött aggasztó mértékeket, hogy egy egész nemzedéket életképtelennek kelljen nevezni. Ráadásul egy csomó fiatal van, aki az elkényeztetés hatására igazából nagyon is öntudatossá, "gátlástalanná" vált, ami morális értelemben rossz, gyakorlati értelemben viszont szakmai (és így anyagi) előnyökhöz járnak ezáltal.
2019. márc. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki jon azzal hogy a mai gyerekek.

Arra viszont nem gondolnak hogy ok azert jatszodtak kinn a haz elott, mert nem volt internet vagy okostelefon.

Mert ha lett volna, bizony en is leuttem volna kockulni, ahogy ma teljes koru felnottkent is teszem.

2019. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Mivel mindig minden korosztaly ezt mondta a nala fiatalabbakrol, es ezt altalaban a kevesbe... khm... eles elmek (akik amugy is gyakrabban altalanositanak, jelen esetben komplett generaciokat) veszik komolyan, igy kulonosebben nem erdekel a velemenyuk. A tenyek szamitanak, az meg akkor derul ki, amikor kikerul a gyerek az eletbe.


(Pont ennek a harom dolognak lettem elkonyvelve en is, ha a gyerekem is igy jar es igy cafol ra, tolem mondhatjak ra. ;) )

2019. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez a mai fiatalok szöveg, Mariska néninitől... Azt elfelejtik, hogy a ma 13 éves netfüggő Petikét az a 37 éves Csilla és a 40 éves Zoltán neveli, akik lényegében Mariska néni gyerekeinek korosztálya.


Fejétől bűzlik a hal, nem mindig a fiatalabb generációt kell ekézni, hanem odaállni a tükör elé és elgondolkodni a saját felelősségén. Természetesen nem fog találni semmit, mert mintaanyu/mintaapu volt...

2019. márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!