Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Internetfüggő lennék?

Internetfüggő lennék?

Figyelt kérdés

Először is kettő dolog. Elnézést kérek ha nem megfelelő témába írtam, de mivel ebben nem tudom kiismerni magam, ezért ide helyeztem.

A másik, hogy ne igen-nem válaszokat írjatok. Aki tanácsot is tudna adni, legalábbis véleményt, azok kommenteljenek, köszönöm.

Szóval... Naponta körülbelül 2-3 órát telefonozok,inkább kettőt,de hagyjuk,ne szépítsünk...Még korábban édesapám kitalált egy rendszert,miszerint délelőtt 1,és délután 1 órát internetezhetek.(A zenehallgatás,az elentronikus rajzolás és tanuláshoz való gyűjtés nem számít bele.)Eddig tökéletesen elfogadható, csak ezt ugyanennyi olvasás ellenében tehetem.Szeretek olvasni,de így olyan,mintha erőltetnék.Igen tudom,akkor meg számoljak vele,hogy nem telefonozok,de nekem ez így nem megy. Én nem azért szeretnék olvasni,hogy netezzek.Ha kedvet kapok hozzá,akkor órákat is olvasok,de van.mikor nem is veszem elő a könyvet.

Ez még talán nem is függőség,de kitérek a lényegre.Rengeteg YouTube videót nézek,mert sok videóst szeretek.Csak ezek a videók negyed órásak,és tegyük fel hogy akár 5-10 videót is feltöltenek együtt naponta.Ezekről nem szeretnék lemaradni,mert érdekesek,de a netezés nagy részét elveszik.

Kevésbé fontossal is pazarlom az időmet,mint az Instagram vagy Musical.ly.Snapchatem is van,de azzal kevés időm megy el.

Függő lennék,hogy semmiről nem szeretnék lemaradni?Hogy ennyi időmet elveszi a telefon?



2017. okt. 28. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Durvak a szuleid. Nekem akkor szoltak a net miatt, mikor napi 8 orat nyomtam suli utan. Es akkor se tortent semmi csak azt mondtak: tudtad hogy fuggo vagy lanyom? En meg: persze anya de nem erdekel. Es visszatettem a fejemre a fulest. Ez igy ment 4 evig, hetvegen meg 17-21 oraban nyomtam naponta , es iskolaszunetekben is. Fuggo vagy, de nem olyan nagyon, hogy ez baj legyen
2017. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én csak suli után n et ezek,meg reggel megnézem az üzeneteimet,de délután csinálom rendesen,mert nem kell annyit tanulnom,elég,ha órán figyelek és óra előtt átnézem az anyagot (7.osztályos vagyok).

A játék nekem nem létfontosságú,néha szórakozok valamennyit vele,nem sokat.

2017. okt. 28. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem csak a mennyiségtől függ.

Ott tudod hagyni pl. egy hétre az egészet úgy, hogy nem is gondolsz rá?

Ha nem, ha mindenképpen oda KELL menned és csinálni - akkor függő vagy.

2017. okt. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ott tudnám hagyni egy hétre simán.

Tudod #3,ezzel büntetnek/büntettek,hogy elveszik a telefont,és minden le van tudva.

Gondolnék rá,gondolnám,hogy miben mesterkednek az osztálytársaim,milyen képet tesznek fel rólam.Eléggé rosszindulatúak,és ha azonnal fel nem jelentem a rólam feltöltött képet,akkor a nevetés tárgya leszek mindig.

A videókat később is meg tudom nézni,az nem izgat,inkább ez.Hogy nem tudhatom,hogy mibe kevernek bele.

2017. okt. 28. 18:13
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 Még kettő aminek a hiánya zavarna.

A zene.Imádok zenét hallgatni.Tegyük fel,hogy ilyen esetben akkor rádiót hallgatok.

A másik az,hogy nem szeretem megvárakoztatni az embereket az üzenetekkel,mert akkor megsértődnek rám,és furdalja a lelkiismeretemet.Igen,ha nem hülye tud várni,de "felgyorsult világban élünk".

2017. okt. 28. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:
2-3 óra az semmi.Akkor vagy internetfüggő ha nem bírsz ki 2 napot se internet nélkül mint például én.Ha elmegy az internet minden bajom van,még akkor is ha nem neteznék egyébként se.Te messze vagy az internetfüggőségtől
2017. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez is viszonylagos,hogy egy gamerhez képest,vagy a nagymamámhoz képest vagyok az.

Folyton annak hív édesapám,de nem mondom nek,hogy dettó ugyanezt csinálja,mert ráfogja,hogy ő SMS-t ír meg dolgozik.

:/

2017. nov. 5. 16:38
 8/9 anonim válasza:
Hmmm... Ezt olvasva, arra jutottam, hogy nem éri meg erőltetni azt hogy ne netezz. Ennyi idősen szereted a videókat és akkor mi van? Valakik ennyi idősen már minden hétvégén részegek, annál jobb ha kocka vagy akár napi 6-7 óra nettel nemhogy 2-3al! Nem hibáztat ható senki azért mert pl a kevésbé interaktív társas játék helyett videókat néz vagy játszik,főleg ha az összes ismerőse is így tesz.
2019. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A másik meg az bár részlegesen olvastam amit írtál így lehet tárgytalan. Csak telefonon netezel? Mert az a kis mérete miatt nem jó a szemnek inkább nagyobb monitoron számítógépen netezz, a videók is élvezhetőbbek.
2019. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!