Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet ennyire irigy az...

Hogy lehet ennyire irigy az üzletemre a bátyám?

Figyelt kérdés

Mindig irigy rám gyerekkorunk óta, de az okát nem tudom. Ő a magasabb, a jóképűbb, a sportoló, a csajok kedvence, a jobb tanuló. Mégis ő az irigy. Neki volt vagy 60 nője, de azonnal irigykedni kezdett amint nekem lett első barátnőm 18 évesen.

Most 26 vagyok, ő 30. Családja van, mindene megvan, jó munkahely. Nekem közepes munkahely, barátnőm sincs.

Örököltünk 20-20 millió forintot egy lakáseladás által. Ő visszafizette a hitelüket, nekem nincs hitelem (albérletben élek, autóm nincs). Kitaláltam egy vállalkozást, de őt ismerve megkértem a szüleinket hogy ne mondják el neki! Nagyjából bejött a dolog, most legalább annyit keresek mint ő, de dolgozok a növekedésen, van benne pontenciál. 1.5 év után mondtuk el neki, hogy ez van, de rögtön irigykedni kezdett a feleségével együtt, azt hittem elájuknak olyan vörösek lettek. Rögtön előadták hogy ez hülyeség, majd csődbe megyek, inkább lakást kellett volna venni és megmaradni alkalmazottnak.

Aztán ..... egyszercsak hallom, hogy a legjobb barátjával (aki mindenben a testvér szerepét játsza el - ő volt a tanú, ő a gyerekek keresztapja, stb) elindította ugyanazt amit én kitaláltam. A barátja adta a pénzt rá. Amikor számonkértem azt mondta, ő ezt már rég kitalálta, de győzzön a jobb és nekik ilyen meg olyan eszközeik vannak, mert a barátja milliomos. Ahhoz képest hogy lefikázott, kiröhögött, érdekes.

Szerintem ez is az irigység része! Hogyan lehet irigy rám ennyire? Sokszor úgy érzem ő annak örülne ha hajléktalan lennék az utcán. Ha nem jött össze nekem valami mindig örült neki. Semmi trauma nem érte, elvárások se voltak felé, arany élete volt mindig is, a szüleink is őt szeretik jobban.


Hogy lehet ilyen egy testvér hogy a sajátja ellen drukkol és verseng a vesztes féllel hogy azt a sárból is lejjebb tiporja?



2019. máj. 30. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Több ilyen ember van mind gondolnád, én 35 éve nem láttam a "tesóm".
2019. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg amióta megszületett, utálja hogy van testvére.

Ezzel nem tudsz mit kezdeni, nem te tehetsz róla.


Csináld a saját dolgaidat, a magad sikerére koncentrálj, ez meg legyen egy nagyon jó lecke, minimalizáld a kapcsolattartást és csak azt meséld el neki az életeddel kapcsolatban, amit feltétlenül szükséges.

Undorító tulajdonság ez az irigység, de te semmit nem tehetsz ellene, magadat védd.

2019. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
97%
Szerintem inkább arról van szó, hogy ő valamiért úgy fogja fel, hogy a Te sikered, az automatikusan az ő sikertelensége. Tudom miről beszélek, mert nekem is van egy bátyám. Hogy külföldön hogy van, azt nem tudom, de itthon eléggé megszokott dolog a fiú testvérek közötti rivalizálás, versengés. Én épp a hétvégén tudattam vele, hogy a tö#öm ki van már ezzel az állandó összehasonlítgatósdival... Én nem ilyen vagyok, de ő állandóan ezt csinálja, úgy, hogy majd 10 évvel idősebb nálam. Nem azt mondom, hogy irigy, hanem hogy inkább be van rezelve, ha valamiben esetleg jobb vagyok, amiben szerinte neki kellene jobbnak lennie, mert ő az idősebb, tapasztaltabb. Szerintem próbáld vele ezt tisztázni, mert annál rosszabb nincs, mintha olyan emberrel van nézeteltérésed, akivel pont, hogy a szeretetről és egymás támogatásáról kéne, hogy szóljon a kapcsolatod.
2019. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem, ilyenkor miért nem lehet egyszerűen megszakîtani a kapcsolatot.,,, de komolyan...?
2019. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas. Téged ez sarkalljon arra, hogy még keményebben tolod a vállalkozást és nem kell egy haver pénze és sikeresebb leszel.
2019. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 acelsziv ***** válasza:
100%
Gyűrd a cégedet ás ne felejtsd el képezni magad cégvezetés, marketing témában. Pénzzel sok mindent tud kompenzálni a bátyád, de a tudást nem. Szóval légy résen és készülj a harcra. Mert ez a játék arra megy ki, hogy téged kicsináljon.
2019. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Csináld úgy, ahogyan a legjobbnak látod és ne törődj se a bátyád, se mások véleményével. Őket meghallgathatod ugyan, de a döntés a Te dolgod. Véglegesen ne szakíts a bátyáddal, de ne árud el neki minden dolgodat.
2019. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
kár volt elmondani, na de most megmutatkozott hogy milyen ember. semmit ne ossz meg vele, mert csak lehuz, irigykedik, keresztbe tesz ahol csak tud.
2019. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Most komolyan, 26 éven keresztül szenvedett azért, mert volt egy kisöccse, akivel akkoriban többet foglalkoztak a szülők, mivel az volt a kicsi? Hű de durva trauma érhette Őt ezzel, amit azóta sem tudott feldolgozni.

A javaslatom, hogy ne vele foglalkozz, meg van a saját életed, Ő meg élje azt, amit csinált magának. Ha nem boldog, az csak azért van, mert nem tud úgy élni, hogy a jót lássa a világban.

És nem kell 60 nő, egy kell, aki olyan, amire joggal lesznek mások irigyek. És munkában is, életben is azt keresd, ami neked jó. Mert akkor Te olyan vagy, akire érdemes kicsit irigykedni, de nem nagyon, inkább megkérdezné az okos ember, mit hogy csinálsz, ami miatt Neked bejött az élet.

Ha pedig Ő pénzzel akar legyőzni, de Te tudásban, tapasztalatban jobb vagy, akkor drága lesz Neki a veszteség. :-)

2019. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!