Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan védhetném meg magam,...

Hogyan védhetném meg magam, ha a bátyám agressziós?

Figyelt kérdés

Korábbi éveinkben is voltak viták, de mindig én jöttem ki belőle rosszul, mert bántva voltam.

Igazából elég jelentéktelen dolgok miatt vitáztunk.

A mostani vitánk pedig amiatt volt, hogy volt egy töltőm (ami már szakadt volt és még decemberben vettem egy másik töltőt).

A bátyám barátnője ugyan olyan telefont használ, mint én még decemberben.

És a barátnője mindig tőlem kért töltőt.

Múlt hónapban jött a mamám és úgy gondoltam hogy odaadom neki telefonomat, így a töltőt is elkértem.

Aztán most a bátyám rajtam keresztül kereste, én meg mondtam hogy odaadtam a mamának a töltőt és akkor egyből jött azzal hogy megkéne ölni, koporsóba rak, stb...

Én meg kiálltam magamért és mondtam hogy akkor tegyen, stb...

Aztán bejött apa és kivitte a bátyám, majd elkezdett szídni engem és a barátomat.Ezt sem hagytam annyiban.Én meg elkezdtem szídni őt és a barátnőjét, erre neki áll felljebb, hogy én ne merjek mégegyszer ilyet mondani, mert megöl,stb...

És utána még azén szüleim csesztek le, mert hogy hogy vagyok képes ilyet mondani.

Meg én vagyok mindig a neveletlen.

És egyedül megvédeni magam nem tudom, de elegem van hogy az ilyen kis ügyekből is ekkorákat csinál.

Tudtok valamit tanácsolni hogy hogyan tudnám magam megvédeni, vagy esetleg mit tudnék tenni?

Illegális dolgokat egyáltalán nem szeretnék tenni!


2019. márc. 15. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
ciganyok....
2019. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra is állj ki magadért. Akkor is, ha előre tudod, hogy a bátyád meg fog ütni. Ha gondolod, üss vissza. Sokkal jobban sérülsz, ha hagyod magad irányítani/elnyomni. A szüleiddel ne törődj. Engem is kevesebb stressz ér, amióta úgy döntöttem, leszarom, hogy anyám mit mond. Hadd mondják a magukét, ha ettől jobban érzik magukat. Te tudod, hogy nincs igazuk.

Tudod mit? Kezdj el gyúrni/sportolni/fekvőtámaszozni.

2019. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyszülőknek szólni? Mama Papa a YX agresszív velem. Apáék meg b... vele foglalkozni. beszéljél már velk mama a kedvemért.
2019. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Hat ez beteg. Ennek pszihologus kene de az is lehet hogy pszihiater. Hany evesek vagytok??
2019. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerezz be egy helyesírási szótárat. Jó vastag, meg tudod vele védeni magad, szabadidődben pedig olvashatod, és akkor rájössz, hogy nem létezik olyan kifejezés, hogy ,,agressziós".
2019. márc. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!