Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám bennem látja az élete...

Bátyám bennem látja az élete tönkretevőjét?

Figyelt kérdés

34 éves, semmije nincs. Még szakmája se! Össze vissza dolgozik ami szembe jön éppen. Középiskolában jól tanult, aztán elkezdett bulizni, az egykori 5-ös tanuló csak úgy tudta letenni az érettségit, hogy a fizető egyetemen kívül más lehetősége nem volt. Be is iratták, kifizették a szüleink, kapott albérletet, de bulizásra használta az egészet, 3 év után kiderült hogy az első szemeszterben otthagyta a sulit! Utána 2 évig otthon lébecolt, majd kapott egy újabb esélyt de megcsinálta ugyanazt újra, megint a tanulmány végén derült ki hogy be se járt, csak elszórta a tanulásra kapott pénzt! Ezután elment 1 évig dolgozni otthon, de annyit panaszkodott, hogy a nagy esze ellenére őt lenézik, hogy újra beiratták, ezúttal a helyi egyetemre hogy szem előtt legyen. Oda be is járt de 2 év után kitalálta hogy megunta és eljött. 11 év pikkpakk eltelt, ott állt majd 30 évesen! Utána még 2 évig a szüleinknél lakott, dolgozni derogált neki mert ő túl okos a gyári munkához! Akkor Anyánk majdnem újra beiratta, de megakadályoztuk! Anyánknak a dilije, hogy az ő okos fiának diploma kell a kezébe mert az jár neki!

Most 2 éve van munkahelye rendesen, de mindenért engem hibáztat! Azt mondja, hogy nekem csak azért sikerült az egyetem mert egy lúzer nyomorék voltam, akit senki nem hívott sehova, bezzeg ő népszerű volt és ki kellett használnia az alkalmat. Akik nem ismerik a sztorit (szüleink szégyellik, így 3 diplomás embernek mondják aki egyetemre járt és dolgozott) azoknak azt mondja én tehetek mindenről mert engem irattak be a jó iskolába, ő meg “””3 diplomával””” gyári munkás (ilyenkor politizálni is szokott, mindenki hibás csak ő nem). Annyira hazudik, hogy engem köpködnek a szülőhelyemen. Én tettem tönkre ezt a szegény embert! A szüleink minden pénzt nekem adtak és neki nem jutott. Saját keresetemből van a lakásom, de az ő arra is azt mondja hogy én voltam a kedvenc és megvették nekem. Mindent alámtettek mert féltek hogy utcaseprő leszek. Ez a sztorija.


Mit kezdjen az ember egy ilyen testvérrel? Évekig szóba se álltam vele, hazudozzon csak, de Anyánk mindent elkövet a nagy békülés érdekében. Odahív magukhoz aztán kiderül hogy ő is ott van, rendszeresen sír, legutóbb 1 évig nem állt szóba velem. Neki az a véleménye hogy van valami abban amit a tesó mond, mert ki erre-ki arra költötte a pénzt amit kaptunk tőlük és én gyengébb képességűként jobb helyzetben voltam így. Neki ott volt a sok barát meg barátnő, nekem meg egy se volt, így könnyű volt nekem a könyveket bújni.


2019. máj. 17. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
HA van egy kis eszed meg tartásod, akkor TE szakítasz meg vele és anyáddal minden kapcsolatot, amíg nem térnek észre.
2019. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha anyáddal nem is, de vele ne igyekezz találkozni. Ha éppen úgy hozza a sors, hogy találkoztok egy családi összejövetelen akkor légy tartózkodó vele szemben. Ha piszkálódik, búcsúzz el tőlük és hagyd őket magukra.
2019. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megszakitanam a kapcsolatot meghozza veglegesen!

Ha ezt nem szeretned, akkor legy egy kicsit talpraesettebb! Szepen mond el az igazat az ismerosoknek, nehogy mar ugy jojjon ki, hogy o neki doktorija is van, te pedig csak azert szereztel diplomat,mert megsajnaltak az egyetemen! Nem egy eselyt szurt el,a szulok tobbsege az elso eset utan a kezebe nyomta volna a kapat!

Az a szerencseje,hogy Anyukatok tamogatja ot! Sajnos az enyembe is van ilyen, szo szerint szegyelli, hogy harmunk kozul egynek nincs diplomaja, ezert nem mondja meg az igazat, handm mindig felfele szepiti a dolgokat! Szerencsere azert nem ilyen sulyos eset mint a tied, de azert kellemetlen!

A tesod tele vankomplexusokkal

2019. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettejükkel megszakítanám a kapcsolatot. Nem csak a testvéreddel, de az anyáddal is érdemes. Láthatólag nem ép eszű ember, hazudozik a te károdra... Te ezek után miért beszélsz és találkozol még vele? Oké hogy az embernek az anyja az mégis csak az anyja, de van egy bizonyos határ. Az a határ amikor a saját lelki állapotod van veszélyben. És most ez a helyzet. Ha tovább tartod bármelyikükkel a kapcsolatot, tönkre fognak tenni idegileg. Egy ilyen embert úgy sem hívnék anyának aki csak az egyik gyerekét isteniti, a másikat pedig pocskondiázza, meg hazudozik róla, meg hibáztatja...... Milyen szülőnek kellene akkor hátat fordítani, ha nem az ilyennek???


Bátyád pedig menthetetlen, elcseszte az életét, pesig szüleid több esélyt adtak neki mint amennyit az életvitele alapján megérdemelt volna. Ez van így járt, majd pont te leszel a hibás mert ő bulizni járt tanulás helyett... Jézusom, oké hogy vannak emberek akik a saját nyomorult életüket másra akarják kenni, de ez amit írtál, ez már nevetséges...

2019. máj. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztosan szétkürtölném, mi a valós történet, aztán többet feléjük sem néznék.
2019. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a kapcsolat megszakítása és elköltözés lenne számodra a legjobb - ha más családtagjaid nem védenek meg.

El tudom képzelni mennyire kellenetlenül érint ez...

Nem hiszem, hogy lenne értelme vele bármilyen szópárbajt hívni (például meg lehet válaszolni, hogy népszerűségére hivatkozik: "akkokr most ezzel meg a bulizgatással mire mentél", de az ilyen ember hárítja a felelősséget, nem lát be semmit...

2019. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A bátyád is az anyud is gyáva, másra háritják azt,amiben õk hibásak.Sértõdj meg és ne tárgyaljál velük.
2019. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!