Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Orrspray-függők, leszokás?

Orrspray-függők, leszokás?

Figyelt kérdés

Van közöttetek, aki túl van egy tartós orrspray-függőség utáni leszokáson?

Tippek, tanácsok?

Több, mint fél éve használom a mentholos Otrivint, és a radikális, “azonnalteddlenehasználdtöbbet-módszer” nem megy.

Semmi allergia, nátha után maradt rajtam az orrspray.



#Otrivin #xilometazolin hidroklorid #segííccsetek
2019. szept. 1. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Háziorvos tud segíteni. Egyébként kutyaharapást szőrével kell gyógyítani ez esetben. Ugyanis az érösszehúzó sprayről át kell szokni szteroidosra, majd annak kell csökkenteni a dózisát.

Tehát mondjuk mometason sandoz orrsprayre kell váltani.

2019. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
76%

Nem kell szteroidos spray, Isten ments. Nálam más spraytől szokott ez lenni, volt, hogy 1 évig nem tudtam elhagyni.

A rossz hír az, hogy csak úgy tudsz leszokni, hogy lerakod, de fokozatosan kell. Nekem úgy sikerült, hogy alapban kb. 4 óránként kellett használnom és ezt az időt elkezdtem kitolni. Előszörb5bóra, aztán 6,stb.

2019. szept. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
*Először 5 óra, aztán 6,stb.
2019. szept. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Kedves utolsó, igen lehet így szenvedni, mint te aztán vagy sikerül vagy nem. Ha bármilyen orvost megkérdez a kérdező, beleértve a fül-orr-gégészeket is, mindenki a szteroidos sprayket fogja javasolni.
2019. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy ők azt javasolják, de anno azt is ők javasolták ami miatt kialakult. Ez nekik üzlet, semmi más.

Amúgy nem szenvedtem, és szteroid nélkül megoldódott.

De a Kérdező döntse el melyik módszert szeretné.

2019. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Rengeteg szteroidos orrsprayt próbáltam már, allergiát sem cutan, sem vérteszttel nem tudnak kimutatni.

Valószínűleg az lesz a megoldás, hogy leteszem végleg, és megpróbálom “túlélni” azt a pár napot/hetet.

2019. szept. 2. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!