Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Orrspray függőség utáni panaszok?

Orrspray függőség utáni panaszok?

Figyelt kérdés
Többszöri próbálkozás és 3,5 orrspray függő év után végleg sikerült leszoknom a gyógyszeres orrsprayről (Xilom@re), néha még használok szteroidost, de csak placebo. Nappal minden a legnagyobb rendben, tökéletesen kapok levegőt de minden egyes este bedugul az egyik orrlyukam (változó, hogy melyik) . Ilyenkor fújom bele a szteroidost, de nem segít. Nem olyan, mintha bebetonozták volna, de zavaró. Voltam allergia vizsgálaton, 28 dologra lett negatív (kutyaszőrre gyanakodtam), ráadásul csak este jelentkezik a probléma. Pedig fekszem a nap többi szakaszában is. Mi lehet az oka? Használjak tengervizest?

2019. máj. 27. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy szoktál le? Én is függő vagyok
2019. máj. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Orrsövényferdülés


Leszokáshoz javaslat:

Euphorbium compositum heel orrcsepp,+ Oscillococcinum ha még lehet kapni őket - homeopátiás, de meglepő módon segített nekem anno, patikus ajánlotta, 4 nap kellett kb, hogy elmúljon a probléma, persze azóta is kínszenvedés az orrcsepp, de csak a legvégső esetben veszek, így is 2-3 hét Nózis szenvedés, de legalább nem évek

2019. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: doki írt fel receptre szteroidos orrpsrayt (Nasot@sone), egy darabig a gyógyszeressel együtt használtam (este gyógyszeres, hogy aludni tudjak, napközben inkább szteroidos, de ha nagyon felidegelt akkor a másik is)

Aztán kb 3 hét és egyszer csak feltűnt, hogy kapok levegőt.

Amikor nagyon szenvedtem de nem akartam fújni bedugtam zsepivel az egyik orrom (ciki vagy nem), mert rosszabb ha csak az egyiken kapok mintha egyiken se.

2019. máj. 27. 23:39
 4/7 A kérdező kommentje:

Orrsövényferdülés van, balra egy minimális, de mindkettő bedugul. Ilyet pedig majd veszek, megpróbálok mindent csak ne legyen ez.

Én egyszerűen azt nem értem miért mindig csak este.

2019. máj. 27. 23:40
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Hagyd abba sürgősen a szteroidost és csak sós vizest használj.
2019. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen, sürgősen hagyd abba a szteroidot. Semmit se használ, viszont rengeteget árt. Az orrdugulás nagy valószínűséggel nem váladék, hanem a nyálkahártya megvastagodása. Ha orrspray függő vagy akkor az agy idézi elő a tüneteket, hogy megkapja az adagját. Ki kell bírnod, amíg megszűnik a függőség. Ha nem vagy függő, akkor lehet, hogy gyenge az immunrendszered és minden kis vírusocska tüneteket okoz nálad. Vitaminok és valami immunerősítő!!! Vagy lehet allergia is. Akkor ki kell derítened mire.
2019. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sós vizes orrcseppel szoktam le.
2019. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!