Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Honnan lehet tudni, hogy...

Göndörhajúlány kérdése:

Honnan lehet tudni, hogy glutén érzékeny vagy?

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Onnan,hogy elmész orvoshoz. Már a körzeti orvostól is lehet kérni vérvizsgálatra beutalót,ami kimutatja a glutén, vagy a laktóz érzékenységet. De ezek fizetős vizsgálatok. Ha nem akarsz fizetni,akkor gasztroenterológiára kell kérni beutalót.
2019. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy fontos: ne kezdj diétázni. Kell glutént fogyasztani ahhoz, hogy ki tudják mutatni a vérből az antitesteket.
2019. nov. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasfájás, vashiány,fáradékonyság, felpuffadt has, állandó nehéz székelés, gyerekeknél növekedés lassúsága. Ezek közül bármelyik, de lehet más tünete is. Gyerekem cöliákiás. Àllitólag lehet kapni a gyógyszertárban olyat ami vércseppből kimutatja. De ha hivatalosan szeretnéd hogy cöliákiásnak számitsál, akkor az orvosi út az egyetlen. Jár némi kedvezménnyel.
2019. nov. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 3-as sok mindent leírt, válaszolva a kérdésedre. Nálam a gluténérzékenység vagy coeliákia (olv. cöliákia) ilyen jelekkel mutatkozott:

- ellenőrizhetetlen hasmenés (ellentétben a 3-as válaszolóval, akinél székrekedés jelezte), - viszkető bőr a hajlatokban - hónalj, ágyék, végbél, - hirtelen súlycsökkenés, - lobbanékonyabbá vált a természetem, reagálásaim.

Nagyon fontos - amit már megírtak előttem-, hogy vizsgálatig ne tarts semmiféle diétát, mert torzult lesz a laboreredmény!!!

Nem gyógyítható, de lisztmentes (búza, árpa, rozs és sok embernél a zab is) diétával és egyes "E" összetevők mellőzésével (ha érdekel a lista, elküldhetem) - tünetmentes életet élhetsz.

Fontos tudni, hogy egyénenként is változó lehet. Én pl. ihatok sört, holott árpamalátát tartalmaz. A gluténérzékeny ember a diéta betartásával teljes életet élhet. Az élelmiszer drágább, a konyhában ügyelni kell a sorrendre, pl. előbb külön panírozni és külön kisütni zsiradékban a rántott szeletet a betegnek, aztán a többinek. Volt 2 eset is, amikor tudatosan ettem egy-egy szelet liszttel készült süteményt - következmények nélkül.

Summázva: ne pánikolj miatta! Igaz, több a munka a konyhában a külön elkészítés miatt és drágább az élelmiszer, de vannak megoldások.

2019. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A felsorolt tünetekhez még egyet tudok hozzáadni.

Nekem 20 éves koromban kezdődött, a térdemen, könyökömön jelentkező viszkető dudorok formájában, amik időnként elmúltak, aztán újra előjöttek. A bőrgyógyászok mindenféle kenőcsöt kipróbáltak rajtam, de hiába. Nem is gyanakodtak a gluténra, mert először a bokámon jelentkezett, ott, ahol a marhabőr papucs kidörzsölte. A marhabőrből vagy a festékből eredő fertőzésre, allergiára gyanakodtak.

Vagy 25 év után az egyik bőrgyógyásznak eszébe jutott, hogy mintát vegyenek a viszkető dudorokból. (ami idővel átterjedt a hátgerincem feletti bőrre, a térdemről viszont elmúlt). A mintából állapították meg, hogy glutén érzékenység.

Semmi egyéb panaszom nincs a viszketésen kívül, és ha 25 évig nem okozott semmit, úgy vagyok vele, hogy akkor minek foglalkozzak vele. Továbbra is megeszem a napi kenyéradagomat, tésztaféléket, és gyógyszert sem szedek. Ha nagyon viszket, tiszta szeszbe áztatott gyógynövényes, mentolos oldattal szoktam bekenni.

2019. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel a gluténérzékenység tünetei nagyon sok más betegség tüneteivel megegyeznek,ha az előzőekben felsoroltak valamelyikét,vagy többet is tapasztalod,akkor sem biztos,hogy glutén érzékeny vagy.
2019. nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az 5. válaszoló meglepett. Nálam 20 évvel ezelőtt állapították meg a gluténérzékenységemet. Azóta betartom az erre vonatkozó diétát. Problémamentes vagyok, viszont kb. 3 éve a könyökömön nekem is megjelent bőrvastagodás, de nem viszketett. Kb. egy éve teljesen elmúlt, amikor épp bőrgyógyász után érdeklődtem. Nem is gondoltam, hogy összefügghet a kettő.
2019. nov. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utánanéztem az interneten, a glutén elsősorban a térdeken, könyökön, a hátgerinc alsó felén, ritkábban a kézen, lábon okoz bőrelváltozást. Mindenhol ott ahol „hajlik” az ember, azaz ahol „csukló” van a csontok között. Persze az internetes cikkeket fenntartással kell fogadni, de nálam bejött, sehol máshol nincs rajtam, csak ahol a csontok mozognak egymáson, és mindenhol a hajlás külső oldalán. Azt gondolom, talán a porcokkal áll valamilyen összefüggésben.
2019. nov. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!