Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Valoszinuleg gluten erzekeny...

Valoszinuleg gluten erzekeny vagyok, mit vigyek ennivalot a suliba szendvics helyett?

Figyelt kérdés
2018. márc. 28. 21:41
 1/2 A kérdező kommentje:
Oke,rajottem hogy holnap nincs iskola...
2018. márc. 28. 21:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Viszont háziorvos van, úgyhogy kérj tőle beutalót gasztroenterológushoz. Oda elég sok a várakozási idő, de ad beutalót laborba, hogy kiderüljön, tényleg gluténérzékeny vagy-e. (Tudomásom szerint a házidoki nem adhat ilyen laborbeutalót, de azért kérdezd meg, hátha.)

Szóval elvileg ez több hét vagy akár két hónap is lehet, mire eredmény lesz, addig vagy csökkentsd a glutént, vagy hagyd el teljesen, de a labor előtti héten fogyaszd megint, mert csak akkor lesz pontos az eredmény.


Szendvicset készíthetsz olyan kenyérből, ami biztosan gluténmentes, tehát nincs benne búza, árpa, rozs, zab. Én eddig egyedül az Aldiban találtam ilyeneket, kétféle van, baromira nem ízlik egyik sem. :(

Ha neked sem, akkor maradnak tízóraira a gyümölcsök, zöldségek; kis dobozkában akár vegyes zöldségsalit is vihetsz, amihez főtt tojást vagy valamilyen húsfélét is teszel, pl. kicsire kockázott sült csirkemellet, vagy valami felvágottat.

2018. márc. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!