Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Állandó orrdugulás, lassan...

Állandó orrdugulás, lassan megőrülök. Mi állhat a háttérben? Sosem volt ezelőtt ilyen problémám, most viszont nem múlik, nem javul. Bővebben lent

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, ezelőtt sosem volt ilyen problémám. Az egész idén márciusban kezdődött. Egy teljes hónapon át 4 óránként eldugult az orrom (ha orrsprayt nem használok, valószinű sosem dugult volna ki magától). Abban a hónapban vagy 3 doboz Rhinospray elfogyott, majd sikerült átszoknom egy allergia ellenes orrsprayre amit a háziorvosom írt fel, mert szerinte allergia.. Azt utána elég volt naponta 1x használni, s panaszaim el is múltak..egészen most októberig, amikor megfáztam, majd vettem ujra Rhinosprayt ,már a 3.-at használom el ebben a hónapban, ami nem melelesleg a pénztárcámat is nagyon megterheli...viszont anélkül konkrétan nem bírnék létezni...mindenhova magammal viszem mindig kéznél van, mert 4 óránként bárhol vagyok, gondol egyet és ugy eldugul mintha szilárd beton lenne az orromba. Éjszaka is mindig felébredek emiatt és azonnal orrsprayhez kell nyúlni mert egyszerűen majd megfulladok...számon utálom venni a levegőt,aludni se tudnék úgy..és ez alkalommal sajnos nem tudok egyszerűen átszokni vissza a másik orrspayre (Mometason Sandoz). Csak a Rhino segít, kár hogy csak ideiglenesen..a probléma végeláthatatlanságig fenn állhat, én meg beleőrülök már kokrétan.. Hozzá teszem orrsövény ferdülésem is elképzelhető hogy van, és ha netán ez okozná a panaszokat akkor csak a műtét segitene amit ugy sem vállalnék be...más orvosnál nem jártam, pedig jó lenne a végére járni de nem vagyok az a nagy orvoshoz járkálós típus, félek a vizsgálatoktól, félek az orr tükrözéstől, de ezt az állapotot sem sokáig birom már elviselni, nem szeretném rhinospay-n leélni az életem, amit naponta legalább 7x kell használjak és 1-2 hét alatt elfogy és vehetem a következőt...Borzalmas érzés, és nem akar elmúlni :( Más is szenved ilyen panaszoktól? Mit lehetne tenni, milyen más orrspray lehetne hatásosabb, vagy aminek hosszabb ideig tart a hatása? Otrivin jó erre? Azt hallottam akár 12órán át tart a hatása, de ki tudja...segítség..:(
2019. nov. 26. 23:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Senki sem szeret orvoshoz járni, de nem lehet elkerülni, sőt csak magadnak ártassz ha nem mész, mert további komplikáció el lehet kerülni. Ugye te is tudod hogy egy szakorvos, tehát fül-orr gégész véleményét is ki kellene kérned. Legalább tudni fogod hogy mi a bajod, és mi nincs.
2019. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

otrivinnek kevesebb a mellékhatása és gyorsabban kiürül a szervezetből. az jó


szerintem pollenallergiád van és rászoktál az orrsray-re


vagy ne aludj addig amíg el nem múlik. Mondjuk feküdj be egy szaunába egész napra mert az enyhíti...


Vagy csak az egyik lyukba fújj be és várd meg míg a másik kitisztul. aztán hagyd abba teljesen

2019. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
... És sajnos azóta sem múlt el...október óta a tizen akárhányadik Otrivint fogyasztom és 4-5 óránként örökké eldugul,kivétel nélkül..
2020. jan. 7. 19:46
 14/16 anonim ***** válasza:
Fül-orr gégészet?
2020. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, velem is ez volt, megfázás után 1 hónapig használtam orrsprayt és teljesen hozzászoktam hogy lefekvés előtt használom. Aztán eldöntöttem hogy nem használom többet, az első pár este elég rossz de kibírható, azóta nincs ilyen problémám és megfázás után egyáltalán nem használom tovább. Egyszerű függőség
2020. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, megkérdezhetem, hogy mitől múlt volna el, amikor semmit nem tettél az elmúlása érdekében? SEMMIT! A létező legelső válaszban leírtam mit kell csinálni.
2020. jan. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!