Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kiderült hogy nikkelallergiám...

Kiderült hogy nikkelallergiám van. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Bőrgyógyász elvégzett rajtam egy tesztet és a Nikkel összetevőnél felhólyagosodott a bőröm azt mondta 3as szintű a súlyosság (a 4ből).. sokat sajnos nem tett hozzá mondta hogy beszéljem meg a háziorvossal de addig megkérdeznélek Benneteket hogy küzd valaki ezzel? Évek óta tudtam hogy a bizsut nem bírja a fülem, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki, viszont olvasom hogy étrendben is erre figyelni kell, de pont azokat az ételeket zárja ki amik egészségesek ( zöldségek, gyümölcsök, hal,kagyló) Ezekről nem mondanék le ha nem muszáj.. mi történik ha továbbra is folytatom az étkezésemet csak az ékszerekre figyelek? Mert nagy gondot az étkezés max annyiban okozott hogy fáradtnak érzem magam..meg hát évek óta ezzel élek csak most derült ki.. Minden tipp jól jön, köszönöm!! :)
2019. nov. 28. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amig nincsenek tuneteid, semmit nem kell tenned azon kivul, hogy kerulod a nikkellel futtatott ekszereket, ovcsatokat, meg altalaban minden ilyen femmel valo erintkezest.
2019. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem értek az allergiához,nem értem mi köze a nikkelnek az ételekhez,de ha azt mondták,hogy az ételeket is meg kell vonni,akkor ezeket el kell hagyni,nincs más megoldás.
2019. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ypszilon ha esetleg van kedved nézd meg, a cikk közepe kb az ételeket részletezi :) Érdekel a meglátásod


[link]

2019. nov. 28. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Nikkel kivezetés Matrixdrops-al
2019. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen,köszi,elolvastam. Így világos,ezeket az ételeket el kell hagyni,plusz kerülni a nikkel tartalmú fémeket,ékszereket.
2019. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen, de úgy gondolom ezek az ételek zöldségek,gyümölcsök,hal az egészséges étrendet képezik. Kb csak pacalt ehetnék pacallal... Ezért kérdeztem hogy mi történik, mi lehet a következmény ha ezeket nem tartom be 100%ban? Hisz évek óta élek együtt ezzel csak nem tudtam róla..
2019. nov. 28. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz olyan intenzív a negatív hatása,de azért lesz,ugyanúgy lehet mérgezésed tőle,csak a mennyiségre figyelj oda. Ételekben nem tudom a nikkel milyen formában és mennyiségben van,de ékszerek folyamatosan egész nap mérgeznek,szívódik fel bőrön,ételt ki kell tapasztalni.
2019. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 keresztes allergiám van nikkelre, de én semmi emésztőszervi, vagy más tünetet nem tapasztalok; semmi fém, farmer gomb, vagy szegecs sem érhet hozzám. Nekem a bőröm különösen érzékeny, még az aranyra is allergiás vagyok, de tisztítószerekre, növényekre, rovarcsípésre is.. Szerintem ne aggód túl, a fáradtság önmagában nem feltétlenül jelenti, hogy ezt az étkezéssel bevitt nikkel okozza!
2019. nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!