Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A hisztaminérzékenység csakis...

A hisztaminérzékenység csakis akkor okoz tünetet, ha bekerül a szervezetbe hisztamin tartalmú étel, vagy bőrrel érintkezve is okozhat tünetet?

Figyelt kérdés

Hát lehet, hogy borzasztó buta kérdés, de nem igazán ismerem ezt a betegséget és nincs is róla túl sok infó a neten... És a legfontosabb: nem ez alapján akarom magamat diagnosztizálni! Csak nagyon érdekelne, hogy mi történhetett.


Szóval már korábban is gyanakodtam hisztamin intoleranciára, de mivel rengeteg olyan tapasztalatot olvastam, hogy az orvosok csak rontanak a betegek állapotán, vagy egyáltalán meg sem tudják állapítani, hogy valóban HI-ról van-e szó ezért nem is kérdeztem rá a dokimnál a 10. vérvizsgálat után és már nem is akarok többé visszamenni hozzá, főleg a jelenlegi helyzetben. De amúgyis már nagyon unom, hogy semmi eredmény.


Nagyon viszket az egész testem, főleg éjszaka és azt vettem észre ma, hogy amikor rám folyt a virsli tasakjából a tartósítószeres lötyi, iszonyatosan el kezdett viszketni a kezem és azonnal le kellett mossam, de úgy kapartam, mintha az életem múlna rajta, hogy lejöjjön.


De ez kicsit sem tűnik logikusnak, hogy HI miatt történt, mivel a hisztamin intolerancia azért van, mert a DAO nem elég aktív, viszont én úgy képzelem, hogy ez a reakció időbe telik. Laktózérzékenységem biztosan van sajnos, azt kimutatta a vérvétel, mégsem kezdek el őrült módjára vakarózni, ha tej ér a bőrömhöz. Mindenki így viszket attól a folyadéktól? Érdekes még, így utólag belegondolva, hogy ha paradicsomot szeletelek, ugyanez van egy kicsit azért enyhébben.. attól vakarózik valaki?



2020. máj. 2. 04:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Bőrrel érintkezve is okozhat reakciót.

A laktózintolerancia más: ebben a tejben levő tejcukrot nem tudod lebontani, nem allergiás (vagy ahhoz hasonló) reakció jelentkezik.

Hisztaminintoleranciában dr. Balaicza Erika van otthon, de drága.

2020. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. máj. 9. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!