Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcéma vagy fémallergia?

Ekcéma vagy fémallergia?

Figyelt kérdés
Szeptembere lett a karomon egy tetoválás. Mielőtt csinálták az előtti nap ( én oktondi ) szárazon leborotváltam a kezem ott ahová akartam, aztán nem is esett olyan jól a bőrömnek, de máskor is volt már hogy ezt csinaltam ha sietnem kellett és semmi baj nem volt belőle. Szóval nagyon irritálta bőröm, aztan masnap is olyan “sebesnek” tűnt, a varrás napján. Aztán megcsinálták a tetkót, a “sebes” rész mellé. Utána azon a részen sebtető is kialakult, úgy nézett ki mintha meghorzsoltam volna. Aztan a sebtető elmúlt es aztán nem is volt baj egy jó ideig. Viszont már kb. két hónapja olyan mintha ekcémás lenne az a rész, piros, duzzadt, száraz és viszket. De van amikor csak a szárazság latszit, vagy az sem. Szerintetek mi lehet? Mielőtt bőrgyógyászhoz megyek gondoltam rákérdek, hátha valaki mással is történt hasonló. Előre köszi a válaszokat :)

2020. máj. 2. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mért gondolsz fémallergiára? Az csak fém tartalmú bőrkontaktra (illetve, ha belsőleg felhalmozódik a szervezetben) jelentkezik. A tetkófestéked fémet tartalmazott?
2020. máj. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Minden tetovalo festék tartalmaz, a vörösbe van a legtöbb
2020. máj. 3. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ez a helyzet, és előtte is allegiát okozott nálad valamelyik fémtárgy, ami érintkezett a bőröddel, akkor lehetséges, hogy fémallergiád van.


(Nekem króm, nikkel, titánium dioxid, vanádium fémallergiám van, mivel anya -már terhesen- motorokat krómozott a gyárban. A tesóm is az lett. Az egyetlen, ami a legjobban bevált rá kenőcs, azaz Alkcema krém. Kár, hogy kizárólag vényes.)

2020. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Soha semmitol nem lett baja a bőrömnek ez előtt. Csak mivel pont mellette jött ki.. hát nem tudom. De majd a bőrgyógyász megmondja
2020. máj. 3. 18:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, majd a doki megmondja, és javasol rá megfelelő kenőcsöt.

De legyen neked is tanulság, ha máskor csináltatsz tetkót, hagyd a bőrödet, ahogyan volt. Még a végén te nyitsz utat a kórokozók előtt, hiszen a bőrön van egy védő savköpeny, ami épp ellenük véd.

Jobbulást kívánok neked, és hogy ez a kellemetlenség mielőbb múljon el! :)

2020. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!