Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fémallergia kialakulhat utólag?

Fémallergia kialakulhat utólag?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam semmire allergiás, szóval nem tudom pontosan milyenek a tünetek, de ezek nagyon hasonlítanak rá. Múlt héten szúrattam 2 piercinget a fülembe, profi csinálta, steril körülmények között, és azóta folyamatosan kezeltem Tetránnal meg Egisepttel. Orvosi fém van benne, idáig nem is volt vele semmi gond, nem fájt ha nem piszkáltam, még csak be sem gyulladt. 2 napja nagyon kicsit elkezdett viszketni, gondoltam biztosan gyógyul, de aztán tegnap estére eszméletlenül felfokozódott a viszketés, kicsit be is dagadt a terület, meg apró hólyagok jelentek meg rajta, és elég piros. A viszketés pedig tényleg brutális, legalább ötször keltem fel arra az éjjel, hogy alig bírom megállni hogy ne vakarjam:/

Ha gyulladt lenne, akkor nem jobban fájna? Allergiára is gondoltam, de idáig nem volt semmi baj, miért pont egy hét után alakulna ki? Ezzel tudok valami kezdeni itthon, vagy egyszerűbb ha beszélek a piercerrel?



2019. máj. 28. 08:11
 1/1 anonim ***** válasza:
A fémallergia CSAK utólag alakulhat ki. Előre soha. Beszélj a piercerrel.
2019. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!