Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez lehet fém allergia?

Ez lehet fém allergia?

Figyelt kérdés

Manapság nem sűrűn hordok gyűrűket, mert a munkám miatt kényelmetlen és zavaró. Bár néha ha eszembe jut felveszem őket.


Eddig semmi problémát nem vettem észre emiatt, viszont az utóbbi 2 hónapban ha kicsit huzamosabb ideig - egy két napig - folyamatosan rajtam vannak a gyűrűk, akkor kézmosás után nagyon hámlani kezd mindkét tenyerem.

Nem gondoltam, hogy van összefüggés a kettő között, de a kézkrémezés miatt levettem a gyűrűket, és nem is vettem vissza hetekig. Azóta nem hámlott a kezem egyszer sem.

A múlt héten megint eszembe jutott, hogy felveszem őket, és fél nap viselés után megint hámlott mindkét tenyerem.

Levettem a gyűrűket, és 1 nap múlva elmúlt a hámlás, azóta sincs semmi nyoma.


Egyébként a kezeim ilyenkor nem viszketnek, nem pirosak, semmi ilyesmi, egyszerűen csak hámlanak.


A gyűrűk egyébként ezüstök, ha ez számít.


Van / volt valakinek hasonló tapasztalata?



2020. jún. 19. 10:13
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Igen, lètezik fèmallergia! Sajnos ha ilyen tûnet már fenn áll, mint nállad is, akkor egyre jobban fog fokozódni ez a reakció! Elmúlni nem fog, mert szervezetûnk vèdelmi rendszere az immunrendszer, ennek túlmûkôdèse, úgy is mondhatnánk tèves reakciója, az allergia. Ugyhogy az a jellemzô az ôsszes allergiára, hogy ha egyszer egy bizonyos mennyisègû anyag, - a Te esetedben az ezûst gyûrûid már kiválltották az allergiát, onnantól fokózodik vagyis egyre kisebb mennyisèg egyre sulyosabb reakciót vállt ki. Meg is indokolom mièrt is tôrtènik ez: Bizonyos fèmek pl. Ezûst, króm, nikkel, kobalt kônnyen kôlcsônhatásba lèpnek szervezetûnk saját fehèrjèivel, ès megváltoztatják azokat, ezt immunrendszerûnk idegen anyagnak, másnèven behatolónak minôsiti ès ellenanyagot termel ellene ez okozza magát az allergiás reakciót.
2020. dec. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!