Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet egy bizonyos testrészem...

Lehet egy bizonyos testrészem érzékenyebb a szúnyogcsípésre, mint a többi?

Figyelt kérdés

Általában a szúnyogcsípéseim 2-3 napig viszketnek, de semmi baj nem szokott velük lenni.

Tavaly egyszer megcsípett valami a sípcsontomon, az sokkal, de sokkal jobban viszketett, mint a többi, nagyon hamar bepirosodott (nem a vakarástól), és teljesen megdagadt a csípés körül a lábam. Nem győztem kenni Fenistillel. Akkor éppen egy táborban voltam, ahol adtak nekem levendula illóolajat, ami szerencsére segített két használat után.

Most ugyanúgy a sípcsontomon megcsípett valami (ez szinte biztos, hogy szúnyog), és ugyanúgy megdagadt, jobban viszket, és minden nap begyullad. Sőt, még fájni is szokott néha. De eddig még nem volt ilyen másik testrészemen.

Tényleg lehetséges, hogy a sípcsontom érzékenyebb a csípésekre? Vagy szimplán egy más, hasonló csípésnyomot hagyó rovar csípett meg?



2020. jún. 19. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy szúnyog volt.

Viszont előfordul, hogy a szúnyogok hordoznak bizonyos fertőzéseket.

Ez például lehet az egyik oka annak, ha nagyon csúnya lesz a csípés helye, és fáj.

Persze az is benne van, hogy nem szúnyog csípés, és azért reagál így rá a tested.


Viszont az egyik barátnőmnek volt hasonló, őt biztos szúnyog csípte meg. A lábszárán, valahol a sípcsontja mellett.

De néhány óra múlva egy hatalmas - tenyérnyi - vörös folt lett a lábán ami napokig ott volt.

Nagyon csúnyán begyulladt, és fájt is neki.


Mindenképp kenegesd fenistillel, vagy valami hasonló csípésekre való krémmel.

2020. jún. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem rendszeresen csípnek a szúnyogok, sajnos nagyon szeretnek. A lábamon, de főleg a bokámon szokták csípni a legtöbbet, néha a karomon, vállamon. A lábamon a legelviselhetetlenebb a csípés nekem is. Fenistil semmit sem használt. Tudom hogy az van ráírva hogy erre is jó, de szerintem felesleges erre pénzt pazarolni. Hideg borogatás hatásosabb.
2020. jún. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor lehetséges, hogy ez is szúnyogcsípés volt, csak a lábam azon része érzékenyebben reagál rá?
2020. jún. 24. 00:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Bár nem vagyok szakértő, de a tapasztalatom az.

[link]

[link]

Ecetet még nem próbáltam, de azt is ki fogom.

2020. jún. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a talpam a legérzékenyebb, néhányszor a takaró alatt, éjszaka csípett már meg, arra ébredtem fel, és az nemcsak, hogy viszketett, hanem egy jó darabig fájt is. (Biztosan szúnyog volt, mert megtaláltam, és amikor lecsaptam, véres lett a kezem.)
2020. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!