Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha tejfehérje allergiás és...

Ha tejfehérje allergiás és laktóz érzékeny is akkor, hogy tudja megenni a fagyit?

Figyelt kérdés
Az anyukám mindkettővel rendelkezik már kiskora óta (én szerencsére nem örököltem egyiket sem), ennek ellenére már gyerekkora óta képes ipari mennyiségben enni a fagylaltot. És nem, nem kifejezetten tejmentes fagyikról van szó (mondjuk szerintem olyan nem is volt a ‘70-es, ‘80-as években), hanem amit alapból lehet kapni a fagyizókban, cukrászdákban. Amúgy egy-egy alkalommmal képes 5-6 gombócot is megenni, ráadásul a családban ő eszi a második leggyorsabban a fagyit (utánam). Az unokatestvéreimre (anyukám bátyának a gyerekei) ugyanez jellemző. A nagybátyám és ők is tejallergiások, mégis gond nélkül megeszik a fagylaltot.

2020. jún. 28. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
A hidegtől összehúzódik a bélfal, így nem tudnak a véráramba átkerülni az emésztetlen fehérjemolekulák.
2020. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tej allergia és laktóz érzékenység hogyan derült ki? A tejre voltak tünetei? Illetve mivel mutatták ki hogy ez is- az is a baja? :)
2020. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
22:54-nek: Még kislánykorában tesztelték le. A tünetek pedig leginkább fulladás (anafilaxiás sokk). Egyébként az unokatestvéreimet állítólag rohammentővel kellett kórházba vinni, mer ugyan ők nem kaptak tejes dolgot csak az anyjuk tett a kávéjába...
2020. júl. 8. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!