Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktóz, tejfehérje, glutén...

Laktóz, tejfehérje, glutén érzékenységem van, más is képtelen betartani a "diétát"?

Figyelt kérdés
Előbb vettem be egy gyógyszert, orvos azt mondta nincs benne laktóz.. Hát van..miután bevettem, akkor láttam a dobozán, és már most érzem a tüneteket.. Máskor meg véletlen sós mogyorót ettem ami glutént tartalmazott.. Mindegyik ilyen véletlen. Ti is időnként jártok így, vagy csak én vagyok ennyire béna?

2017. okt. 6. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Azért ez elég durva, hogy ennyi mindenre érzékeny vagy, ráadásul ilyen mértékben (mert azért a sósmogyoróban nincs sok glutén).

Nem lehet könnyű ennyi mindent kerülni az élelmiszerekben.

Én "csak" laktózérzékeny vagyok. Lehet kapni a gyógyszertárban olyan tablettát ami segít lebontani a laktózt. Ha olyat eszek amiben laktóz van akkor beveszek egy tablettát és nincs semmi gondom. Érdeklődd meg, hátha van ilyesmi a gluténre is.

2017. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bellobig ***** válasza:
Gluténra nincs gyógyszer. Sajnos. Figyelni kell minden élelmiszer összetevőire. Én is eszem pl.napraforgómagot, mogyorót, de csak olyat, amely nyomokban sem tartalmaz glutént.
2017. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére enyhébb érzékenységem van a tejre és a gluténre. Ha csak nyomokban van valamiben, attól nem lesz bajom, de egy kávéskanál tejportól már igen... Gyógyszereket szerencsére nem szoktam szedni, a vitaminok összetevőit alaposan megnézem.

Nagyon kevés feldolgozott ételt eszem, azok is már régóta megszokott, bejáratott ételek (pl. mindig ugyanaz a fajta virsli), így ritkán futok bele szennyezett élelmiszerbe.

A pörkölt földimogyoró nagyon nehezen emészthető étel (gyakorlatilag egy ki tudja milyen olajban megpörkölt hüvelyes termés), ezért élelmiszerallergiában szenvedőknek eleve nem igazán ajánlott (akárcsak az összes szójaszármazék). Lehet, hogy nem is a glutén miatt volt vele problémád.

2017. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerencsére (lekopogom) eddig tudtam kerülni azokat a kajákat amiket nem ehetek amiből van jó sok mivel , tej , tojás és lisz érzékeny vagyok ami mellé még párosult az 1-es típusú cukorbetegség azaz van jó pár kaja amit kerülnöm kell meg jó sok dologra figyelnem kell . Elég , ha a cukorbetegségemre nem figyelek neg nem tartom be a dolgokat és akkor nagy esély van arra , ha egyedül vagyok vagy adott személy nem tud vele mit kezdeni akkor kampec . Igaz én már ezeket lazán fogom fel 4 év után elég jól meg szoktam meg ki tapasztaltam a dolgokat .
2017. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!