Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha 4,5 hónapos babám nem eszi...

Ha 4,5 hónapos babám nem eszi meg a tejfehérje allergiára megfeleő tápszereket és kevés az anyatejem, mit tegyek, hogy egyáltalán valamit megegyen?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltunk, hozzátáplálás sem megy még, nem ízlik neki semmi.Teljesen el vagyok keseredve. Volt valaki így? Mit tettetek? Mit enne meg a gyerekem?

#baba #tápszer #tejfehérfe érzékeny
2017. máj. 1. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyerekorvod gyógyszerész nem tud ajánlani vmit? Bizonyos bébiételek, pépesített zöldség, gyümölcs? Nem tudom, vmi csak tetszeni fog neki. Neten böngészgess, hátha találsz ilyen fórumokat, ahol anyukák leírják a tapasztalataikat.
2017. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is tejfehérje-allergiás a gyerekem. Nem tudom, milyen tápszereket próbáltatok, nálunk (miután kiderült az allergia) először Pregomin, majd Neocate tápszert kapott. Szerencsére az étvágyával nem volt gond. Jó lenne, ha adnál neki probiotikumot (pl. BioGaia) és az orvossal beszéld meg, kell-e neki valamilyen vitamin- vagy nyomelem pótlás, ha túl keveset eszik vagy nem megfelelő a súlygyarapodása.

Gondolom, te is diétázol, ha még szoptatod. Mennyi pótlást kap? Ha nagyobb részt anyatejes, még van esély, hogy felhozd a mennyiséget annyira, hogy ne kelljen pótlás, ez lenne a legjobb megoldás. Konzultálj egy szoptatási tanácsadóval (esetleg én is tudok tippeket adni), vagy nézd meg a www.lll.hu oldalt.

Az ételek bevezetésével kapcsolatban is szívesen segítek, ha írsz privit. De szerintem jobb lenne várni még vele, ennyi idősen még nem elég érett az emésztőrendszere a vegyes táplálkozáshoz, sőt az övé még érzékenyebb is, mint más babáké. Lehet, hogy azért nem ízlik neki semmi, mert érzi, hogy nem jó neki.

2017. máj. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!