Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől dugulhat be zárt helyisé...

Mitől dugulhat be zárt helyiségben az orrom? 18/L

Figyelt kérdés

Egy pár hete, talán a nyár kezdetével adódott az a problémám, hogy miután kint tartózkodok a szabad levegőn (akármennyi időre), és bemegyek bármilyen zárt helyiségbe, egy idő után eldugul az orrom, néha a tüdőm is nyom egy kicsit, nehézkesen veszem a levegőt. Az orrdugulás csak akkor szűnik meg, ha újra kimegyek, az sem használ, ha ablakot nyitok. Előfordult már itthon, munkahelyen, kocsiban, Tescoban, szóval mindenhol, ahol "bezárva" vagyok. Egy ideig volt olyan problémám, hogy éjszaka kiszáradt a torkom, mert száraz volt a levegő, akkor párologtatnom kellett, ez megoldódott, megpróbáltam most is, több alkalommal, de nem segített. Nem szívesen beszélnék erről a háziorvossal, nem kedvelem, túl tolakodó (nem rejtegetek semmit, szimplán szorongok egy kicsit), de végső esetben telefonon konzultálok vele, személyesen nem szívesen zaklatnám, főleg ebben a koronás időszakban.

Előre is köszönöm, ha valakinek van bármi elképzelése, hogy mi lehet a probléma!

18/L



2020. júl. 31. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig lehet a száraz meleg levegő miatt van. Nálam is ez van. Bár lehet valami növényre is allergia.

Arra nagyon vigyázz ha elmész dokihoz, és orrsprayt írj fel - akkor ne használd rendszeresen - mert nagyon hamar rá lehet szokni.

2020. aug. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Éjszakára elpárologtattam tíz csepp eukaliptuszos illóolajat egy deci vízben, aztán hajnalban kinyitottam az ablakot, hogy bejöjjön egy kis friss, hideg levegő, de sajnos egyik sem oldotta meg a problémát, jelen pillanatban is be van dugulva az orrom. Így lesz sajnos, amíg ki nem megyek.

Rendben, köszönöm! Oda fogok figyelni, bár nem is szeretem az orrsprayt, és az addiktív hatásáról is hallottam már párszor, szóval mindig óvakodva használom.

2020. aug. 1. 09:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Még nekem az is szokott segíteni, ha este fürdéskor belespriccelek a zuhanyrózsával. Bár elvileg kis sós vízzel szoktak öblögetni, de nekem az valahogy sose sikerült.

A meleg víz is kaparja sokszor a torkom, és kicsit kellemetlen. (Csak azért csinálom mert sokszor sok port szívok be.) Szóval így egy kicsi vizet bele szoktam fúni.. Van hogy a torkomnál is szoktam érezni. Viszont ilyenkor kevesebbszer dugul be éjszaka 😊

De amúgy ugyanez van nálam is, nyáron, melegben. Van hogy azért kerek fel, mert nem bírom már hogy nem kapok levegőt reggel...

2020. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja meg úgy szoktam feküdni - hogy mondjuk általában a bal oldalt van bedugulva - akkor jobb oldalra teszem a fejem (bár elég kellemetlen). Találtam egy olyan pozíciót amiben sokszor kidugul. Bár azt nem tudom miért..

Amúgy én az orssprayre szoktam rá. De mielőtt súlyos lett volna sikerült pár hétre leállnom.

Aztán remélem ír más is valami jó választ. Gondoltam leírom mik vannak, ha már egész este nem nagyon írt senki 😃

2020. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtad a saját tapasztalatod!:)

Sajnos még mindig ugyanaz az állás, nem használt semmi, de most ki fogok menni a friss levegőre, aztán írok, hogy mi történt, meg hogy mikor dugult vissza, amikor bejöttem.

2020. aug. 1. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!