Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fruktózfelszívódási zavarral...

Fruktózfelszívódási zavarral szenvedek. Kb. 1 hónapja derült ki azóta semmi cukrot édességet gyümölcsöt nem eszek. Puffadásos panaszaim vannak,amik minimálisan csökkentek. Van valaki aki szintén ezzel szenved? Mivel próbálkoztatok?

Figyelt kérdés
2020. okt. 22. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen ételeket szoktál enni?
2020. okt. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindent eszek de estére mindentől puffadok néha egy pohár teától is.

Epekőműtét után jelentkezett.

75-ről hiztam 90 kg-ra

Refluxot állapítottak meg meg fruktózfelszívódási zavart.

Ma jött meg a székletvizsgálat baktérium meg mindenféle minden negatív.

1-2 hete fogyok( korábban nap 6 km sétátol sem fogytam)


Csontritkulás miatt törtek a csontjaim tavaly 3 is.

Gerincsérvvvel műtöttek, szerintem a hasam húzza a gerincem.

Már 9 hónapja műtöttek és nem tudok állni 3-4 óránál tovább.

Munkám is elvesztettem.


Nem tudom elképzelni hogy igy kell élnem egy szenvedés az egész.


ma például fokhagymás tarját ettem ettől jól felpuffadtam.


Lehet el kell hagynom a disznóhúst?

2020. okt. 22. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj el dietetikushoz :)
2020. okt. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A fokhagyma is tilos a fruktoz diétában nem a hús a baj
2020. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ilyen gondom van. Igazolva lett, dietetikushoz még nem jutottam el. Netről gyűjtöttem infokat. Én próbáltam kizárni mindent, mindent cukor nélkül eszek/iszok. Méz, alkohol tiltott. Nagyon jó példa hétvégén elcsábultam ettem pár szem raffaellot, meg egy rizspudingot, hát ne tudjátok meg milyen sz.rul voltam egy napig. Amit észrevettem zöldség mixeket szoktam enni, ha ezt serpenyőben picit összefonnyasztom sokkal jobb. Amit tudok mondani, hogy tényleg alkohol, cukros italok, gyümilevek minden ilyen tilos. Édességek, nasik minden tilos. Szószok, ketchup, mustár tilos. Gyakorlatilag mindent néz meg mert cukor van benne. 100%osan nem tudod kizárni, tesco pogácsa vagy pizzás csiga ezek is cukrosak viszont ha minden mást elhagysz így tolerálható ez a "kevés".


Elég vacak dolog ez. Évekig sírtam, hogy rosszul vagyok. Senki nem hitte el, össze vissza vizsgáltak, tükröztek míg végül véletlenül jutottam el egy kilégzéses tesztre.


Sokat írtam és kicsit zavaros amiért elnézést kérek. Csak elég nehéz megírni mindent, az ember ilyenkor jön rá mennyi szemetet eszünk, mindent telenyomnak cukorral, édesítőszerrel.


Ami nekem jó barátom lett az a tojás, egyél sok fehérjét. Esetleg sima fehérje por.


Lehet nem a legjobb megoldás amit csinálok, de aki egézséges az nem tudja milyen, ha folyamatosan "erjed" a bele és tönkreteszi minden társas életét. Ha az ember már ételre nem mer nézni, mert tudja, hogy csak szenvedés lesz belőle.


Sok erőt kívánok hozzá, ha szeretnél beszélgetni írj nyugodtan.


32/F

2021. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!