Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges hogy allergiás...

Lehetséges hogy allergiás vagyok a vízre?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja kezdődött.

Fürdéseknél viszketni kezdett a hátam, a mellkasom, a vállam és a nyakam és pici pöttyök lettek rajta

Aztán mindig egyre több pötty lett rajta de CSAK fürdésnél és fürdés (igazából zuhanyozni szoktam fürdeni csak 1 héten egyszer max) után 20 percel el is múlt


Kb 2 hete amikor másztam ki a kádból annyira viszketett a hátam és a vállam de nem látszódott semmi. Megnéztem a telefonom zseblámpájával és bumm ott a sok kiütés.

De szerintem ma volt a legdurvább, másztam ki a kádból mert nagyom viszketett a nyakam, a hátam, a mellkasom, telefonon zseblámoba bekapcs. És nagyon durván tele volt kiütésekkel. Főleg a vállam alatti rész elől is meg hátul is.

Nagyon viszketett is

E miatt már utálok zuhanyozni, mert tiszta kiütéses leszek, de egyáltalán lehetek allergiás a vízre? :( légyszi segítsetek!



2020. nov. 28. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel fürdesz? Mivel mostok?
2020. nov. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, de.

Inkabb a tusfurdo??

Nem kemeny a viz?

2020. nov. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Alergia lehet, de valószínűtlen, hogy víz alergia. akkor az is kiváltaná ha a kezedre öntesz egy pohár ásványvizet..viszketnél a saját verejtékedtől is.
2020. nov. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én is így vagyok, de rájöttem, hogy egy olcsó tusfürdő okozza.

Kidobni, szappant venni..

2020. nov. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem használok tusfürdőt, csak szappant de azzal is csak az arcomat, a hónaljamat mosom meg, és persze lent.


A hátamat meg a mellkasomat sose szappanozom be, ezért sem értem :(

2020. nov. 29. 09:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Már megint...most mostam hajat, és ismét mellkasom hátan tiszta kiütés://
2020. nov. 29. 13:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne szappant használj, nagyon irritàlja a bőrt. Ha szappant használsz, akkor inkább valami vegyszerektől mentését próbálj meg, és próbálj meg minél hidegebb vízben fürdeni, ne forróban(egy érzékeny bőrűnek nem tesz jót a forró víz), és ne zuhanyozz félóràkaty oldd meg minél rövidebb idő alatt. Tudom nehéz, de én is ugyanezzel küzdök, szóval azért írom ezeket, mert nekem ez a betegség már közel 20 éve megvan.
2020. dec. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Rendben, akkor megpróbálom majd minél hamarabb letudni, és a forró vizet is hanyagolom. :(

Nagyon szörnyű ez :/

2020. dec. 1. 21:41
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki mert egyre rosszabb :/

Mostmár zuhanyozni se tudok rendesen,,csak úgy hogy a mellkasomat és a hátamat nem éri víz mert különben olyan gusztustalanul kiütéses lesz hogy fhúj.

2021. jan. 23. 21:58
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van víz allergia és nem feltétlenül minden testrészen okoz gondot, de ez inkább amiatt van, hogy pl a víz vastartalma nagy, vagy valami szennyeződés van benne,vagy forró.
2021. jan. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!