Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcéma kezelése arcon?

Ekcéma kezelése arcon?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam ekcémás, 2 hónapja viszont több folt is megjelent testszerte, ebből kettő az arcomon. A hidratálás nem segített, úgyhogy elmentem bőrgyógyászhot, aki Elocom kenőcsöt írt fel, meg antihisztamint. Azt mondta ő is, meg a gyógyszerész is, hogy ahogy elmúltak a tünetek, azonnal hagyjam abba a kenőcs használatát, és arcon óvatosan alkalmazzam, véknyan és csak pár napig. A szteroidtól 3-4 nap alatt teljesen felszívódtak mindenhol a vikszkető foltok, majd 1-2 hét múlva újra jelentkeztek ugyanazokon a helyeken. Bekentem ismét, 2 nap alatt megint eltűntek. Majd eltelt közel egy hét, és az arcomon az egyik folt ma reggel ismét nagyon fellángolt, de csak ez az egy, meg van 3 ami nagyon halványan látszódik. Valószínűleg a stressz váltja ki a fellángolásokat így a vizsgaidőszak meg minden közepén, próbálok majd stresszkezelési technikákat is, de krémek körül mit használjak, tudtok valamit ajánlani? Mert ennek az oda-vissza sakkozásnak a szteroidnak semmi értelme, arcon úgysem csinálhatnám ezt a végtelenségig, mert nagyon elvéknyítaná a bőrt, meg nem is akarok hozzászokni a szeroidhoz.

Jelenleg shea vajjal kenem a foltokat nap 3x, hogy soha ne legyenek szárazak ezek a felületek, ha pedig előjön a viszketés, akkor aloe vera gélt kenek rá.



2021. jan. 5. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan szteroid, amit az NDK-s úszónők használnak, nem kell ennyire félni tőle. Az elocomból el fog múlni, akkor kell használni, ha eljön. Hidegben elő is fog. Fürdés babaszappannal, folyamatos testápolózas stb. fontos
2021. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És nagyjából mennyi ideig kell kennem, hogy hosszabb távon hasson? Vagy ez már egész télen így marad?
2021. jan. 5. 09:44
 3/9 Sunshinedoll ***** válasza:

A szteroidot valóban nem szabad hosszú távon használni és hirtelen abbahagyni sem szabad, hanem fokozatosan kivezetni.

Egyébként ideális esetben az ekcéma kiváltó okát kéne megkeresni. Valamilyen vegyi anyagra vagy élelmiszerre nem vagy érzékeny?

Használsz új mosószert vagy kozmetikumot?

2021. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy vegyi anyag lenne, olyan helyen vannak a foltok, amit konkrétan semmi nem ér, se ruha, se parfüm. Az arcomra eddig semmilyen kozmetikumot nem használtam, és nem cseréltünk mosószert vagy kozmetikumot. Én az élelmiszerre tippelnék, ha lecseng ez a covidos időszak, mindenképp el akarok menni kivizsgáltatni magam emiatt.
2021. jan. 16. 20:23
 5/9 Sunshinedoll ***** válasza:
Igen, táplálkozás miatt is simán lehet, nekem is attól jött ki.
2021. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És neked könnyen ki tudták deríteni, hogy mi okozta? Meg ami a legjobban érdekel, teljesen elmúlt az ekcéma miután elhagytad az étrendedből azt, ami okozta?
2021. jan. 18. 20:26
 7/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én elmentem allergia tesztre, de csak a Prick-tesztig jutottam (amikor a bőrödön tesztelnek egy csomó anyagot), az nekem nem mutatott ki semmit.

Vérből nem nézettem semmit, (egyrészt mert baromi drága, másrészt meg) mert addigra már 2 hónapja írtam a kis naplómat mindenről, amit ettem meg a tüneteimről, és 2 hónap után már elég egyértelműen kiderült nekem, hogy minden bizonnyal a glutén a ludas. Kellett olyan másfél hónap, mire teljesen elmúlt az ekcéma, ha esetleg eszek pár falatot 1-2-szer másnapra már érzem is, hogy kezd viszketni, és ha nem hagyom abba, pár napon belül meg is jelennek az első vörös foltok.

Szóval orvosilag a mai napig nincs megállapítva, hogy a gluténtól jött ki, de a tapasztalataim ezt mutatják és ez nekem elég, glutén nélkül semmi bajom, így nem akarok tovább keresgélni.

Hozzátenném, hogy én elég sokat kísérleteztem egyrészt életmód terén is, elhagytam az ékszereket, vegyi anyagok terén próbálkoztam sokat (másik öblító, másik kozmetikum stb.) meg étrend terén is (mikor mit hagytam el, mindig egyszerre csak 1 dolgot és azt 1-2 hónapig tartottam, míg tovább léptem), kb. egy évembe telt, mire kiderült, hogy a glutén, és mikor a glutén kiderült, akkor már alapból nem ettem állati eredetű ételeket se. Sokaknak a tejtermékek is előidézhetik, nekem viszont annak az elhagyása nem javított semmit, az volt az első, amit kipróbáltam, de nekem csak a glutén elhagyása segített.


A naplózást tudom ajánlani, nekem sokat segített, mindent, fűszerre pontosan írtam, hogy mikor mit ettem, és aznap ép milyen volt a bőröm. Ha nagyon be volt lobbanva, megnéztem, hogy az előző napokban miket ettem és ha valami gyanússá vált, akkor kiiktattam az étrendemből 1-2 hónapra és néztem, mi a reakció rá.

2021. jan. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hogy leírtad, ment a zöld kéz!:) A naplózást holnaptól én is elkezdem, remélem rá tudok jönni vele, hogy mi okozza a tüneteket.
2021. jan. 19. 19:35
 9/9 Sunshinedoll ***** válasza:
Sok sikert!
2021. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!