Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Akinek ekcémája (azon belül...

Akinek ekcémája (azon belül diszhidrotikus ekcémája) van tud valami alternatív, otthoni kezelést/ gyógymódot?

Figyelt kérdés
Nincs időm havonta bőrgyógyászatra futni mert az orvosom akkora segg, hogy csak akkor írja fel ami használ rá ha bőrgyógyászati javaslatot viszek...na ez nekem több napi mászkálást jelentene havonta-két havonta. Nem olyan vészes a helyzet mert 2x4cm-s foltokban van az egyik csuklómon és talpamon. De azért megelőzés szempontjából valami alternatív házi kezelési tipp kellene.

2016. nov. 12. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Egyetlen kiút az alternatív gyógyítás. A többi csak mismásolás.
2016. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az nálam 2 krém napi 2x...reggel erre nincs időm. Este meg mire hazaérek...örülök ha alhatok.
2016. nov. 12. 20:08
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kívülről kenheted sheavajjal, olivaolajjal, körömvirágolajjal, Psorioderm krémmel (homeós), fürdéshez használhatsz erre való (bioboltban vett) fürdősót. Nekem az ekcéma a kezemen szokott kijönni főleg a hidegtől és a mosogatástól, mosástól (a vegyi anyagok kiszárítják a bőrömet). De a táplálkozás is fontos, pl. nekem nyáron sosem jön ki, ami szerintem a D-vitaminnal függhet össze. Kisfiam ekcémájára a tejmentes táplálkozás és a cinkpótlás, illetve probiotikum volt legjobb hatással, mostanra már teljesen tünetmentes.
2016. nov. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Koszi a 2. valaszolonak! Nekem is eleinte csak kezemen jott ki, de egy eve a zoknis (teli-hideg) idoszakokban a talpamon is foltokban elojon (en ugy vettem eszre minel jobban izzad valamim annal jobban jon ki ott.) A mososzerek nekem pl szaraitjak a borom. Mindket jelenseg szamomra diszkomfortot erzetet nyujt ha szarazabb ha, zsirosabb a borom. :/
2016. nov. 13. 01:34
 5/15 anonim ***** válasza:
Én még nem próbáltam, de kipróbálhatod (főleg a lábadon) a diólevélteával való borogatást, áztatást is. Főleg, ha esetleg valamilyen gomba áll a háttérben, tekintve, hogy a lábadat kevesebb vegyszer érinti.
2016. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy nincs koze gombahoz a gombatol nem lesznek a boromon viszketo folyadekkal teli kis holyagok, amik ha leszaradnak ugyan ugy elojonnek ugyan ott. Es csuklon/kezfejen vegkepp gomba nem lehet mert akkor mindket kezem ilyen lenne mivel erintekeznek egymassal. Ilyen a dehidrotikus ekcema sajnos...csak a haziorvosom nem hiszi el amig nem a borgyogyasztol viszek neki papirt allandoan errol a tenyrol. :)

Kulonben gombam sosem volt. Csak ekcema meg regen tyukszem. :)

2016. nov. 13. 13:33
 7/15 A kérdező kommentje:

Elirtam...*diszhidrotikus.


[link]

2016. nov. 13. 13:36
 8/15 anonim ***** válasza:

Értem, ezért is írtam, hogy "esetleg". Nekem is ilyen fajta ekcémám van a kezemen. A hidegtől, bőrszárazságtól gyakran kirepedezik a bőröm, és vérző sebek is keletkeznek. A hólyagocskák viszont azóta nem jelentkeznek az ujjaim között, amióta nem eszek gabonát és tejtermékeket, illetve úgy általában teljesen más az étrendem. Pedig mosogatni, mosni szoktam most is, a gumikesztyűt pedig utálom. Ja, még az is változott, hogy minden amalgámtöméstől megszabadultam.

Én ezt olvastam:

[link]

2016. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem a gumikesztyűtől is kijönnek a hólyagocskák, ha fél óránál tovább van rajtam mert elkezd izzadni a kezem utána..másnapra már ki is jönnek. Hálisten nekem nagyon ritkán reped ki a kezem mert hamar lesebesedik, és lehámlik viszont ha mégis felrepedezik be is gennyesedik sajnos ugy begyullad.
2016. nov. 13. 15:23
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
7 évig szenvedtem, jobban mint te. A megoldás: Fucidin kenőcs (nem krém)+ egészséges étrend (cukor és fehér liszt nélkül)
2016. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!