Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet bajom, ha nek tartom be...

Lehet bajom, ha nek tartom be a diétát!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon sok mindenre allergias vagyok , többek között glutén, laktóz, tojás, burgonya stb.. tehát a mindenmentes étkezést kellene követnem.. mivel nem rég tudtam meg, így probaltam egy ket dolgot bevezetni az étrendembe.. de egyről a kettőre mindent nem tudok elhagyni.. sajnos nagyon nehéz elhagynom azokat a dolgokat amik benne voltak eddig mindennapjaimban😔

2021. márc. 11. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj ha fokozatosan hagyod el ezeket, bár nem vagyok szakértő a témában. A laktózzal kezdd szerintem, az a legegyszerűbb, van laktózmentes tej vagy akár növényi tej is. :) Illetve tojás mentes termékeknél tudom ajánlani a vegán termékeket mert abban nincsen tojás (meg tej sem).
2021. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Melyek azok az ételek, melyeknél komoly problémát tapasztaltál. Ezeket hanyagold.

Kisebb problémák esetén jelentősen csökkentsd, szükség esetén hagyd el.

Nejemnél is állapítottak meg allergiákat, csak tapasztalatból jött rá, hogy melyek azok, amiket tényeleg nem ehet. Azóta semmi baja.

2021. márc. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Allergia vagy érzékenység? Van különbség a kettő között.
2021. márc. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

Sem allergia, sem érzékenység. Ez áteresztő bél szindróma, csak sajnos lévén 2015-ös felfedezés, ez még nem került be az orvosi protokollba.

Az a baj ezzel, kérdező, hogy ha ezeket az ételeket fogyasztod, a vékonybél amúgy mindössze egyetlen sejt vastagságú falán lyukak képződnek, amin keresztül emésztetlen fehérjemolekulák, toxinok kerülnek a véráramba. Ezeket észlelve azonnal támadásba lendül az immunrendszer, csakhogy a molekuláris mimikri miatt előbb-utóbb összetéveszti ezeket valamely szerved építőköveivel,, és onnantól azt a szervedet is támadni fogja. Ezért van több mint száz megjelenési formája az autoimmun betegségnek, mert hogy kinél melyik tünetegyüttesben manifesztálódik, az leginkább a genetikán és az előéleten múlik.

Együtt lehet egyébkét élni vele, bár nagyon nehéz, és főleg városlakóként költséges mutatvány. Létezik rá gyógymód, de egyelőre nem az akadémikus orvoslás berkein belül.

2021. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem kell elhinni minden baromságot, a 4. válaszoló minden kérdés alá ugyanezt írja. Nyilván tesztelték az allergiát, szóval semmis a mondandód.
2021. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 4-es mindenhová ezt a fxságot írja... :D
2021. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6

Igen. Azt hiszi, hogy mivel új felfedezés, minden emésztőrendszeri problémáért az a felelős. :D

2021. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!