Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegként, ha nem tartom...

Cukorbetegként, ha nem tartom be a diétát és a cukrot nem iktatom ki az életemből, akkor még meg élhetem legalább az 50-et? .21 éves vagyok

Figyelt kérdés

2019. febr. 24. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Szia, én 3n éve inzulinos cukros vagyok, ebből 20 évig rohadtul nem tartottam be semmit, összevissza ettem, szúrtam, borzasztó rosszak voltak a cukraim. Dohányoztam, ittam, éjjel-nappal bulizni jártam, elég durva életet éltem. Akkor kaptam az első pofont, amikor homályosan kezdtem látni, kiderült, hogy az első durva szövődmény előjött, a retinopátia, majdnem megvakultam. 2 évig lézerezték, műtötték, hogy megmentsék a látásom, horror volt. Közben családom lett, gyerekeim, onnantól már figyeltem, igaz, cukros dolgokat fogyasztok, de a cukraim általában jók. Most a labor lett rossz, a vesefunkciók nem jók, újabb rettegés, mi vár rám. Figyelj oda magadra, mert lehet ezzel együtt élni. Tudom, rohadt nehéz, de ha élni akarsz, muszáj.
2019. febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, a cukrot nem kell kiiktatni, de korlátozni kell a mennyiséget. Ha nem, tartod be a diétát, akkor egy darabig nem lesz baj, csak a cukrod lesz rossz. Utána kijön valami.
2019. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon hamar jönnének a szövődmények, amiket hamar megbánnál. Ezek visszafordíthatatlanok.
2019. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, max. 10 évet jóósolok. A sejtjeid "éhenhalnak", a háló ott kezd szakadni, ahol a leggyengébb. Általában kedi a szem, alsó végtagok, vese, agy és utána agyő, emberke.
2019. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ostobaságot írtok és feleslegesen ijesztgetitek! Az orvosoknak ugyanis halvány gőzük sincs, hogy lehet az, hogy az egyik inzulinos (sokan keverik az 1-es és 2-es típust, pedig totál másról van szó), aki mindent betart és jó a HgA1C-je, mégis szívkoszorúér betegsége, vagy vesebetegsége van 20 év után, míg az átlag 10-12-es cukorral, összevissza evő, nassoló cukrosnak 30 év után is kutya baja. A genetikára fogják ma még, de vizsgálódnak folyamatosan.

A másik ilyen agyrém az orvosok részéről, ha valakiről megtudják, hogy cukros, minden nyavalyáját a cukorra fogják. Legyen az rossz fogak, vagy szívproblémák akár, az fel sem merül, ha nem lenne cukros, akkor is előjöttek volna ezek.

A mai menedzserinzulinokkal viszonylag szabadabb, kötetlenebb életet lehet élni. A legfontosabb a bázisinzulin, ami 24 órán át szinten tartja a vércukrot és az étkezésekhez adott rövidhatású inzulinok.

Ha én egy nap kétszer eszem, kétszer adok rövidhatásút, ha 60 ch-t, akkor többet, ha nem vagyok éhes és csak 1-2 almát, akkor nyilván kevesebbet. Meg kell tanulni, miben mennyi ch van és hogy 1 egység inzulin hány ch-ra elég. Ha beülünk valahova, akkor is tudok soron kívül kajálni, nincs konkrét időpont, annyi, hohy szurit adok a kaja mellé, hogy ne legyen magas. Van, hogy rosszul tippelem meg a szénhidrátot, felmegy a cukrom, akkor meg korrigálok. 12-es cukorra beadok 2 egység inzulint és 1 órán belül már 7 alatt van.

Ez tanulható.

Érdemes a frontokra odafigyelni, hidegfront esetén lehet kevesebb bázis elég, melegfrontnál 1-1 egységgel több, meg kell ismerned a szervezeted és ugyanúgy élhetsz, mint bárki más.

2019. febr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!