Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hiába tartom a diétát és...

Hiába tartom a diétát és sportolok mégis PCOS-es vagyok és IR-em is van. A metformin segíthet?

Figyelt kérdés

Mindig is vékony testalkatú voltam, sose volt problémám a túlsúllyal. Sokáig versenyszerűen atletizáltam, mégis 16 évesen már az első menstruációkor (2 hétig folyamatosan véreztem, így édesanyám rögtön elvitt orvoshoz) már megállapították, hogy PCOS-em van. Ezt annak idején fogamzásgátlóval kezelték. Azóta is ez van, de közben utána olvastam dolgoknak, elkezdtem egy pcos-es nőknek ajánlott diétát, majd csináltattam magánúton egy inzulinrezisztencia vizsgálatot, ahol kijött, hogy IR-em van. Igazából ezt sejtettem, mert mindig is fáradékony, depresszióra hajlamos voltam, de mivel vékony vagyok, nincs semmi feltűnő tünetem sose vettek komolyan az orvosok.


Segíthet, ha ezek mellett elkezdem szedni a Metformin-t?


35/N



2020. febr. 6. 22:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még lehagytam, hogy nagyon furcsán kezdtem el menstruálni gyereklányként, egyszer 14 évesen, pont mikor elballagtam általános iskolából, megjött, majd évekig semmi és után a jött 16 évesen a folyamatos vérzés, ami miatt elmentünk a dokihoz.
2020. febr. 6. 22:18
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvostól kérdezd. Komolyan, ez ma vagy a 3.kérdésed, mind olyan, amire csak orvos tud válaszolni.
2020. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valószínüleg sokan szenvednek ebben a betegségben, mert nekem ez ma az első kérdésem.
2020. febr. 6. 22:19
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont azért írtam ki ezt a kérdést, mert eddig nem találtam olyan orvost, aki komolyan vett volna. Hátha itt találok valakit, akinek van tapasztalata.
2020. febr. 6. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
segíthet.
2020. febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetesen segíthet, de a dokinak kell beállítani a gyógyszer adagolást.
2020. febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem segitett. Elso hónapban baba is lett. 😊 Mondjuk én csak PCOS-s voltam, IR-em nem volt szerencsére.
2020. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!