Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Favipiravir gyogyszert felirha...

Favipiravir gyogyszert felirhatjak nekem koronavirusra ha penicilin allergiam van?

Figyelt kérdés
2021. márc. 13. 21:24
1 2
 11/16 Barbell Deadlift ***** válasza:
78%

Minden gyógyszernek lehetnek durva mellékhatásai (egy egyszerű fejfájáscsillapítónak is), a kérdés az, hogy milyen gyakorisággal, és megéri-e kockáztatni.

Aki 50 évesen, cukorbetegként és magas vérnyomással elkapja a covidot, annak megéri favipiravirt szedni, mert elég nagy eséllyel lehet súlyos lefolyása a betegségnek (vagy hosszútávú szövődménye).

Egy 25 éves, egészséges nőnek, aki hobbi futó és gyereket szeretne, neki már nem biztos, hogy tanácsos beszedni.

2021. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Sztem 20 evesen sem ajanlatos. Nem?😅
2021. márc. 15. 13:40
 13/16 anonim ***** válasza:
61%

Pontosan, ahogy a 11-es válaszoló írta.


Nekem felírta az orvos múlt héten, mert felmerült a gyanú, hogy tüdőgyulladásom van (covid miatt nehéz légzés és fulladás volt). Saját felelősségre nem váltottam ki. Azt mondta, hogy a gyógyszer szedése alatt és utána is vegyük nagyon-nagyon komolyan a fogamzásgátlást. Nem váltotta ki a bizalmam a gyógyszer iránt, mert mondta, hogy mérlegeljek. Fiatal nő vagyok, nem kockáztatok.

2021. márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
32%

Szedtem favipiravirt kb 3 hétig, a világon semmit nem tapasztaltam, pedig tör minden nyavaja - többek közt penicillinérzékenység is.

A favipiravirt vírusra hát, a penicilli meg baktériumokra.

Személyiségváltozás? Ostobaság.

2021. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 eakos1 ***** válasza:
75%

Felírhatják bárkink még a papnak is.

Ekkor az ibafai papnak Favipiravirja van ezért az ibafai Favipiravir papi Favipiravir. :)

2021. márc. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Eakos1 szakadok a röhögéstől XDDddd
2021. márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!