Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Intolerancia miatt bevezetett...

Intolerancia miatt bevezetett diéta után mennyi idővel múlnak el a tünetek?

Figyelt kérdés
Fél éve küzdök arcon lévő kiütésekkel, kiderult a következő intoleranciaim vannak: laktóz, élesztő, zab,mandula + tojásfehérje allergia. Szedek probiotikumot és 2 hete kezdtem el a dietetikus által összeállított diétamat, napról napra szebb lett az arcom de a kiütések nem múltak el maradéktalanul, illetve nagyon pici néha jon a helyére és úgy stagnál az állapota. Illetve nagyon apró pattanásaim is lettem (kinyomom és másnapra nem is látszik olyan picik). Ezek normálisak és ez csak annak a jele hogy tisztul a szervezetem a méreganyagoktol? Mennyi idő mire teljesen kiürül és teljesen elmúlik minden tünet?

2021. márc. 27. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
2-3 honap kb.
2021. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor simán lehet h azért kiütéses az arcom még kicsit? És ez akkor teljesen normális? Kicsit kétségbe vagyok esve🥺
2021. márc. 27. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem fél év. Nekem ennyit mondott a dietatikusom. Én már 1x teszteltem és 2 hónap megettem egy tiltott sütit és reggelre bizony már megjelent a csalánkiütés. Most újra kezdtem és 3 hónapja nem eszem olyasmit, amit nem szabad és remélem eljutok nyárra a 6 hónapig. Akkor is csak fokozatosan visszavezetve lehet kipróbálni, mi marad meg végleg tilosnak és mit lehet újra beépíteni az étkezésbe. Mindenkinél más a tünet. Nekem pl. a puffadás elmúlik 2-3 hét múlva és az emésztési problémák is. De a többi nagyon lassan. A tojásfehérjét pl. valószínű már soha nem fogom enni. Az nálam a mumus és a tejfehérje. Vagyis minden tejtermék ezáltal. De pl. imádom a bivaly mozarellát, eddig sosem kóstoltam és azt szabad enni.:)
2021. márc. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!