Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha asztmás lennék, hol kellene...

Ha asztmás lennék, hol kellene éreznem, hogy rosszabbul kapok levegőt?

Figyelt kérdés

A hosszú sztorit kihagynám, nemkapok levegőt pár éve normálisan.

Ha asztmás vagyok akkor hol kellene éreznem azt?

Illetve kicsikorom óta van egy gyenge szárazköhögésem, azthiszem.


2021. ápr. 14. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Én voltam az,hogy hol kell érezni ezt nem értem,nekem sípolt a tüdőm mindig.Meg ugye rögtön elfáradtam bármit csináltam.
2021. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt éreztem, hogy vennék még levegőt, de nem fér be több. (Valószínűleg már dugig volt a tüdőm, csak a légcsere nem volt jó, mert kifújáskor nem ürült ki.) Enyhébb időszakban azt, hogy nincs kedvem gyalogolni, főleg hegyre föl nem, nem tudok fölmenni... nem kifejezetten azt, hogy ne kapnék levegőt. Amivel pedig saját magamon a gyulladásgátló kezelés sikerességét le tudom "mérni", az az, hogy ahogy kilélegzek, még a végén jó hosszan, de lassan, sípolva jön-e ki a levegő 5-10 másodpercig, míg úgy nem érzem, most már tényleg nincs több, erőltetve sem. Vagy hirtelen fogy ki. Előbbi az asztmás verzió.
2021. ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1.vagyok.Nekem egyébként azt mondták,hogy el kell kezdeni futni,az segít.Ez hülyén hangzik asztmásan,de tényleg segített.

Ami nem öl meg az megerősít.Azóta voltam vizsgálaton orvosnál,azt mondták,hogy jóval nagyobb a tüdőkapacitásom mint egy átlagembernek. Hát ilyen is van ezek szerint.

2021. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3, nekem abszolút nem segített a futás :-( Sőt, inkább rosszabb lett tőle. Az is kiváltotta az asztmás rohamokat, és ha egyszer ez nálam beindul, akkor napokig tart és addig folyamatosan a rohamoldót kell használnom. A futás azért is kritikus nálam, mert közben nem alakul ki a fulladás, csak amikor megállok. Ha nem állok meg, hosszú idő után persze akkor is. De jól már nem jövök ki a helyzetből.


A légzőizmaim addig is edzettek voltak, részben sokat biciklizem, részben a kóruséneklés miatt. A biciklizésnek nálam van egy érezhető rohamenyhítő hatása egyébként, a kézen támaszkodó testtartás miatt. De a gyulladt, beszűkült, irritált hörgőkön a sport sajnos nem segít, csak az allergén eltávolítása vagy a gyógyszer. Utána már lehet sportolni és akkor tényleg hasznos.

2021. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!