Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejsavó fehérje shake-től...

Tejsavó fehérje shake-től pattanásos a homlokom. Milyen shaket ajánlotok helyette?

Figyelt kérdés
Szóval 5-6 hónapja szinte minden nap ittam protein shaket - whey protein concentrate. Már egy ideje durván pattanásos a homlokom. Eddig nem voltam allergiás a tejre, viszont nem is ittam minden nap. Azt gyanítom, hogy a shake miatt van. Mit ajánlotok helyette? Én borsó fehérjére gondoltam az esszenciális aminosavak miatt. Az ízzel nincs gond, lenyelem. Szerintetek az is jó volna? Nem szeretném, hogy a nehezen felszedett izom eltűnjön. Egyébként eszek én fehérjét szilárd forrásokból is, viszont kiegészítők nélkül nem eleget. Vagy mit szólnátok, ha aminosavakat szednék? Attól is lehetne pattanásos a homlokom? Scitec ProAmino-ra gondoltam.

2019. febr. 7. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A tejsavó fehérjében vannak inzulinszerű anyagok, amik egyeseknél okozhatnak pattanást.
2019. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo. ugyan ugy vagyok en is vele. azota javult a helyzet. mire valtottad a tejes feherjet?
2019. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én úgy voltam vele, hogy egy hétig nem fogyasztottam semmit, aminek köze lehet a tejhez. Aztán egy hét múlva viszont megint, ugyanis nehéz volt annélkül megoldani a fehérjebevitelt. Aztán március közepe felé elmentem bőrgyógyászhoz. Nem szóltam neki semmit erről, hogy milyen ételeket/kiegészítőket fogyasztok. Aztán felírt nekem egy krémet illetve egy antibiotikunos lotiont. Aztmondta a krémre, naponta egyszer bekenem a homlokom és a hátam (az is pattanásos volt). A lotionnal meg 2x naponta. Mire változást veszek észre az lesz 2 hónap is. Na most másfél hónapja használom és látni lehet javulást. Az étrendemen is változtattam egy picit. Csak annyit hogy kevesebbet eszek, mert kezdett zavarni hogy jött fel a zsír a hasamon. Ez kb 3000 kalória helyett olyan 2500-at fogyasztok max. Igaz a súlyom leesett. Ez lehet hogy a kreatin is közrejátszik benne, ugyanis azt is abbahagytam, és lehet csak vizet vesztek. 68kg-ról lementem 65-re. Az izmaim nem lettek kissebbek, talán egy picit gyengébb lettem fekvenyomásban. Viszont a hasamról szépen lassacskán lement a zsír. Halványan látszanak már a kockáim.


Szóval röviden: orvos felírt krémeket, aztán most javult, és szedek tejsavófehérjét.


Ha muszáj lett volna lecserélnem a tejsavót én a borsófehérjét ajánlom az aminosavak miatt. De az íze az kegyetlen rossz. ... legalábbis aztmondják.

2019. ápr. 27. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!