Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Melyik fajta covid elleni...

Melyik fajta covid elleni oltást kapta aki allergiás a darázscsípésre?

Figyelt kérdés

A jövő hétre kaptam időpontot hosszas várakozás után és annyira megörültem, hogy el is felejtettem megkérdezni mit fogok kapni.

Ti melyiket kaptátok?


2021. máj. 27. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A darázscsípés allergia és az oltás közt mi az összefüggés??

Mert szerintem tökmindegy milyen oltást kapsz, nincs egyiknél sem ilyen ellenjavallat, ami a darázscsípés allergiára vonatkozik.

2021. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy van-e összefüggés. Én kínaira jelentkeztem, de elküldtek az allergia miatt, azt mondták csak meghatározott oltóponton kaphatok. A háziorvos azt mondta, majd az oltóponton eldöntik mit kapok nekem már nincs kívánságműsor.
2021. máj. 27. 15:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2: Attól függ, milyen allergia, mit okoz. A bőrtünet nem probléma, de ha valakinek bármire volt már anafilaxiás sokkja allergia miatt, azt csak olyan oltóponton oltják, ahol van intenzíves háttér. Nem jellemző, hogy oltásra kijön, de fő az elővigyázatosság, hogy ha mégis baj lenne, kéznél legyen a segítség.
2021. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Most már mindegy, az oltóponton úgyis elmondod és az orvos ennek alapján eldönti beadható-e, vagy a háziorvosod kérdezd meg melyiket javasolja. Az adott oltópontot még meg tudod kérdezni akkor milyen oltás lesz.
2021. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,az anafilaxiás sokk mérvadó,ha a darázscsipés "csak" bőrkiütéssel járt,az nem.
2021. máj. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!