Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha az asztmától fáj a mellkaso...

Ha az asztmától fáj a mellkasomnál, szegycsontnál, azt lehet valahogy edzzeni, hogy ne fájjon?

Figyelt kérdés
2021. jún. 18. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Megfelelően be van állítva az asztmára a gyógyszered? Sajnos a beszűkült hörgőkön nem segít az edzés, csak a gyógyszer. Sőt, ha túlságosan erőlteted megfelelő kezelés nélkül, akkor azzal még tovább ingerled a tüdőt és súlyosbodik a betegség.
2021. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem tudom még azt sem, hogy tényleg asztmás vagyok-e. a doki csak úgy döntötte el, hogy énis azvagyok, mert anyum is az.
2021. jún. 18. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, akkor a spirometriás vizsgálat fogja eldönteni és a megfelelő gyógyszer fog sajnos csak segíteni. Gondolom beutaltak a szakrendelésre. Persze ha az asztmát okozó allergént el tudod kerülni vagy csökkenteni, az is segíthet.
2021. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az asthmát sem mindig allergén okozza csak ha allergiás asthma, de van hörgő asthma meg terheléses asthma, szóval elsőkörben kivizsgálás kéne hogy pontosan mi a helyzet

Pl nekem sem allergiás asthmám van nincs is allergiám, nincs mit elkerülnöm egyszerűen csak előjön pollenre, porra, stresszre, terhelésre, ha megfázok és minden másra is (nem azért mert allergiás lennék, hanem mert a levegővel bekerülő kis részecskék irritálják a hörgőimet amik gyulladásba jönnek és ez okozza a tüneteimet)


Én az úszást tudom am ajánlani légző gyakorlatokkal a vizben, nekem az nagyon sokat javitott a tüdőm állapotán

2021. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

én csak random szárazan kezdek köhögni, de nemtudom hogy asztma miatt-e

rég óta köhécselek ilyen szárazakat, most 2 hete kb meghűltem kicsit többet, mostmár nemtudom hogy a hűlés miatt köhögök e ennyit, vagy valami súlyosbodott...

amúgy 24 éves vagyok

2021. jún. 18. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is köhögés van többnyire, rossz időszakban annyira köhögök hogy időm nincs levegőt venni de nem szakad fel semmi, 14 voltam mikor diagnosztizáltak eltelt 8 év, nem nőttem ki.

Volt olyan hogy megfáztam 3 napig voltam rosszul de 2 hónapig köhögtem az nem múlt

2021. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ű, akkor valszeg énis asztmás lehetek... szkeptikusan fogadtam meg ráfogtam más dolgokra mi miatt lehet, volt 2 orrműtétem is.

de én inkább levegőt se kapok normálisan..

2021. jún. 19. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!