Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit tehetnék az érzékeny...

Mit tehetnék az érzékeny bőrömmel? Kérlek valaki segítsen

Figyelt kérdés
Összeér a combom a hajlatoknál, és kidörzsölődik,beizzad, viszket a bőröm,majd szétvakarom és a szőrtüszők helyém apró pattanás szerű kiütések jelentkeznek.A hosszú nadrágba beizzad és azért viszket, a rövid meg kidörzsöli és olyan érzésem van a rövidnadrágban nyáron,hogyha 30- 35°fok van tehat kánikula akkor a rövid nadrágban is izzadt lesz mindenem és megtapadna a por rajtam.Amitől még rosszabb lesz a közérzetem.Gyerekkoromom óta télen nyárom alapból mint egy ekcémás úgy vakarózok és Z orvos szerint csak száraz a bőröm. Ha nem vakarom nincs kiütés.De az a viszketés amit akkor érzek az leírhatatlanul rossz.Egyébkét a karomon és a térden mögött a hajlatban is állandóan viszketek meg a vádlim a combom szinte mindenem.Amikor leveszem este a ruhám munka után ,az a legrosszabb.Gyerekként nem érdekelt az se ha szétvakarom meg csunya de most hogy bebarnult a hajlataimban a bőröm a vakarástól.Sajnos már egyre jobban érdekel mert csunya nagyon.:( Mint egy rühes vagy bolhás ... én nemtudom miért ilyen a bőröm.Ekcémás nem lehetek ha magától nem jön ki kiütés nem? Meg sokszor van olyan hogy minkét lábam és kezem ugyanazon a ponton viszket :'( hogy lehet ez?

2021. jún. 24. 23:34
 1/5 A kérdező kommentje:
És az hogy mindig televan veres szetvakarás nyomokkal a kezem labam az földbe tiporja az önbizalmam ha valaki úgy lát rövidnadragban:((ezert nem is merek rövidet húzni .. a hintőpor sajnos nemjó mert az izzadságtól az is elázik lepereg .. comfixel meg ugyanott vagyok ha a combomat védi,még akkoris a fenekem kidörzsölődik ahol van az alja és lelóg 20 evesen a combomra hatul ..de épp hogy csak összér és undorítóan viszket pattanasos lesz utána :((((
2021. jún. 24. 23:37
 2/5 anonim válasza:
100%
Mennyel orvoshoz
2021. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Bocs rosszul irta menj orvoshoz
2021. jún. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az aloe vera sprayt az sokaknak segít nekem is segített viszketésre kiütésre
2021. jún. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Ebben a melegben mindenkinek a seggén is folyik az izzadság, ezzel nem tudsz mit kezdeni. A hajlatok nem a vakarástól barnulnak, hanem a nemi érés okozta, normális. Ha a bőrgyógyász szerint száraz a bőröd, akkor minden nap akár 2x kend be, ettől elmúlik a viszketés, illetve igyál többet.
2021. jún. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!