Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnek hogy ne legyek...

Mit tehetnek hogy ne legyek ilyen erzekeny?

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
legyél érzéketlen
2013. máj. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dani900 ***** válasza:
Miért érzed magad túl érzékenynek?
2013. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ha ram kiabalnak mar sirok.de gyufolkodasra nm reagalok csak ordibalasra.
2013. máj. 3. 06:09
 4/4 anonim válasza:
100%

Először is,fogadd el,érzékenynek lenni jó! Könnyebben boldogulsz az életben,azonnal meglátod az embereken,ha valami bajuk van,és könnyebben ki is ismersz másokat.Márpedig ez a vizsgáztatónál/a főnöknél jól jöhet,a párkapcsolatról nem is beszélve:)

Na de vissza a kérdésre:engem is sokat csúfoltak régebben,meg jókat szórakoztak rajta,hogy ez engem mennyire bánt.Rengetegszer sírtam,köztük nagyon apró dolgokért is.(Ilyenkor,ha kell,ne szégyellj segítséget kérni!Ha rádszálltak a cikizők,sokszor nagyon nagy segítség lehet egy külső ember,aki kiáll melletted!)Ezt az időszakot úgy tudod túlélni,ha megerősödsz kicsit.Ha olyan ember kiabál veled,aki nem áll közel hozzád,vagy egy bunkó faparaszt,akkor csak hagyd figyelmen kívül,elvégre nem ő az,akinek meg kell,hogy felelj,a stílusával pedig csak magát minősíti.Ha hozzád közelálló ember teszi,akkor nyugodtan megmondhatod neki,hogy ezt elmondhatná normális stílusban is,mert bánt téged,hogy kiabál veled,aztán gondold át,hogy miben van igaza,és ezt ismerd el neki,ez az ideges embereket lenyugtatja kicsit.

Az is jól jöhet,ha megtanulod kicsit palástolni az érzelmeidet,meg egy "maszkot" mutatni a külvilágnak,nem az érzékeny oldalad.Ez persze nem könnyű dolog,tudom.

Nekem az szokott még segíteni,hogy "elteszem" magamban a problémát későbbre,azaz az adott szituációból megpróbálok minél előbb kikerülni,és akkor engedem szabadjára a gondolataimat,érzéseimet amikor már otthon vagyok a szobámban.

Kitartás!

2013. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!