Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez napallergia lenne?

Ez napallergia lenne?

Figyelt kérdés

Vasárnap bringáztam a tűző napon órákig. Persze megégtem foltokban (elsőfokú, semmi extra). Azóta, ha nap éri a legégettebb részen a kezem és a lábam, akkor 5 percen belül viszkető apró vizes buborékok keletkeznek a bőrömön. Egész héten hívtam a bőrgyógyászatot, hogy mit kenjek rá vagy adjanak időpontot, de nem veszik fel.

Nagyon viszketnek, de eltűnnek ha bejövök a hűvösre. Itt már csak a viszketés van meg, így végülis vakarással kipukkasztgattam őket. Mit lehet ezen kívül csinálni vele? Ez napallergia vagy valami más lehet? Kalciumot vettem be az első nap este 2-t, de az nem volt jó rá. Kentem krémet rá, mégis viszket. Kentem rá teafaolajat is, hátha gombás lett a nagy melegben de nem hatott. Munkába kell járnom, így minden nap fogja érni fél-fél órát a nap. Aki találkozott ilyennel, mit kapott rá?



2021. jún. 27. 19:11
 1/7 anonim válasza:
Enis szeretnem tudni napallergias vagyok enis. En jelenleg a la roche posay 50 faktoros termeket fogom kiprobalni elvileg a viszketest is enyhiti. De az eucerin nem valt be nekem. Meg elvileg gyogyszert lehet raszedni de sztem azt ne szedj.
2021. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A teafaolaj nem jó, se a babaolaj, se a hideg víz, se a szappanos lemosás, ahogy a Nivea és a norvégformula sem.. most naptej van rajta de nem enyhült a viszketés!!!

Már csak margarin és zsír van itthon, ha így haladok, azzal is bekenem!

2021. jún. 27. 20:13
 3/7 A kérdező kommentje:
A kígyóuborka és a paradicsom sem vált be. Esküszöm még a sima egyszerű napozó spray eddig a legjobb!
2021. jún. 27. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Első alkalommal égtél hólyagosra. 2-3 hét, mire több réteg bőr lejön majd.

Addig kerüld a napot, maradj árnyékban.

Lehetőleg ne kenegesd semmi szmötyivel sem, ilyenkor már többet árt mint használ.

2021. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem égtem hólyagosra! Sima elsőfokú, mégcsak nem is rák szintű leégésem volt egy szénné izzadós bringatúra kíséretében. Az átlátszó hólyagok utólag jelentek meg és minden közvetlen napsütés közben/után újra előjönnek! A bőrpír szinte teljesen elmúlt már, de ez sajnos maradt..
2021. jún. 27. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínű napallergia. Nekem máshogy néz ki, nincsenek hólyagok, csak kiütések. Baromira viszketnek. (Nekem volt már, csak az idő segít, egy idő után elmúlnak, asszem elég sok idő után.)

Én nem bírok naptejet használni, meg ha belegondolsz, sok értelme nincs, hiszen miért használna? Max. arra használ, hogy újabb területek ne legyenek érintettek.

Most cinkes rázókeveréket tettem rá, elég jól hat. Hűsít és nem viszket most.

Aloe verát is ki fogom próbálni.

Nekem olyan érzékeny a bőröm, hogy SZÓ SZERINT semmilyen krémet nem használhatok.

Jobbulást!

2021. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még aznap este sima jódozott sóval és pici vízzel átdörzsöltem. Semmi nem maradt a hólyagokból másnap reggelre, azóta is szép, nem is jött elő újra!!! :)
2021. júl. 3. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!