Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kislányom (3,5eves)kézfejen,az...

Kislányom (3,5eves)kézfejen,az ujjai kozott ulletve a tenyeren kis apro tuhegynyi "holyagocskak" lettek es piros foltok,mi okozhatja?ki jart mar hasonloan?

Figyelt kérdés
Doktorno allergias borreakciot mondott,irt fel ra kremet es allergia elleni szirupot.Eddig 2napja adom neki de semmi valtozas.Lecsereltem a furdetojet es a kremjet teljesen semlegesre,a ruhait ujra mosom..de el vagyok keseredve..Fogalmam sincs h mitol lehet..Mennyi ido kell h hasson a gyogyszer?Hal allergias egyebkent a kislanyom.Ezzel evek ota kezelik allergologiai intezetben.
2021. aug. 8. 08:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A hógyagocskák pirosak vagy a hólyagok áttetszőek, vizesek és viszketnek, a piros foltok pedig nem pont a hólyagokban vannak?

Ha a hólyagok vizesek és viszketnek, akkor melegallergiára tippelek. Nekem is kisgyerekkorban jött ki. Akkor azt diagnosztizálták hogy napallergia, de nézegetve a neten az másmilyen, nekem inkább melegallergiám van. Lehet hogy neki is. Próbáld ki hogy ne érje nap meg nagy meleg az adott területet, ha lassacskán múlni kezd, akkor az lesz az. Vagy ha ezt nem tudod megoldani, akkor majd ősszel tudod megfigyelni hogy eltűnnek-e.

Nekem is felírtak anno ilyen-olyan krémeket, semmi nem segített. Viszont ha kerülöm a napot és a meleget (nyáron szinte ki sem mozdulok, csak ha nagyon muszáj és klímázok ezerrel) akkor egyáltalán nem jönnek ki.

Ha egy nap el kell menni valahová akkor kipattog a kezem és hetekig tart mire elmúlik.

2021. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ekcéma is. Sajnos nagyon nehezen kezelhető. Volt olyan ismerősöm akinek végül immunszupresszánst kellett szednie mert az egész teste tele lett egy családi tragédia miatt.


Azért kezelik hal allergiával mert rengeteg termék tartalmaz halból származó anyagokat? :O Mert én erről speciel nem is hallottam. Mondjuk a halban van omega3 is, ami nagyon fontos lenne.

Az ilyen allergiákat viszont nem hiszem hogy ki tudják kezelni annyira hogy a végén meg is tudja enni a halat, sajnos. Egyik ismerősöm tojás és hagyma (fruktán) allergiás, nincs gyógymód rá.

2021. aug. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A holyagok feherek es az egyik kezen csak holyagos a masikon holyagos es piros foltos,illetve mar a combjan is vannak holyagok.

En napallergias vagyok de nekem maskepp nez ki mikor kijon

Teny h ebben az evben sokkal tobbet volt napon mint tavaly,tavalyelott.Bar kenem 50es faktorral a boret ha napra megy.

2021. aug. 8. 09:19
 4/19 A kérdező kommentje:
Tavaly evett pontybol halaszlevet es anafilaxias sokkot kapott.Mento jott erte es vitte a korhazba.Kapott epipent illetve evente tesztelik hogy hoy alakul..Eddig csak rosszabbodott :(
2021. aug. 8. 09:20
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, ilyet nem is hallottam. :( ma már mindenre van valami fránya allergia ah.
2021. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el bőrgyógyászhoz és megmondja hogy allergia vagy valami bőrbetegség. Jobb ha nem találgat a házi orvos.
2021. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Egy hetet varok,ha nem valtozik elviszem ahhoz az orvoshoz aki kezeli az allergiajaval.Tobbet nem varok :(
2021. aug. 8. 09:40
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ételallergia kezdődött így. részletes kivizsgálás kell, a bőrgyógyász csak kenőcsöt ad rá, de nem attól jött elő, hogy előtte nem kented rá a kenőcsöt. ne a kenőcstől múljon el, hanem az okát kell megtalálni és megszüntetni. hosszú lesz, mire rájönnek, kitartást. és ahogy írták, ha a haltól már volt, lehet, hogy most is valami olyat evett, amiben hal van, csak rejtve és attól lett. kerülni kell a feldolgozott ételeket.
2021. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Es milyen fajta etelallergia volt?
2021. aug. 8. 13:47
 10/19 anonim ***** válasza:
Az ilyen fiatal gyerekeknél általában az alap élelmiszerekre kell gondolni pl: tej, tojás, stb. Lehet volt egy kis ételérzékenysége valamelyikre és mostanában sokat evett valamiből, ami tartalmazza azt az anyagot amire érzékeny és hirtelen fellángolt és kezd kiforrni az allergia. Persze ezt nem lehet egyértelműen kijelenteni, mert lehet bőrprobléma is. Nem evett mostanában valamiből kifejezetten sokat ?
2021. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!