Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kislányom (3,5eves)kézfejen,az...

Kislányom (3,5eves)kézfejen,az ujjai kozott ulletve a tenyeren kis apro tuhegynyi "holyagocskak" lettek es piros foltok,mi okozhatja?ki jart mar hasonloan?

Figyelt kérdés
Doktorno allergias borreakciot mondott,irt fel ra kremet es allergia elleni szirupot.Eddig 2napja adom neki de semmi valtozas.Lecsereltem a furdetojet es a kremjet teljesen semlegesre,a ruhait ujra mosom..de el vagyok keseredve..Fogalmam sincs h mitol lehet..Mennyi ido kell h hasson a gyogyszer?Hal allergias egyebkent a kislanyom.Ezzel evek ota kezelik allergologiai intezetben.
2021. aug. 8. 08:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Talan csokibol..mostanaban minden eves elott akar enni egy kis csokit..
2021. aug. 8. 14:21
 12/19 anonim ***** válasza:
Akkor első körben nézd meg az összetevőit. A leggyakoribb allergiás reakciót kiváltó csoki összetevő a "nyomokban tartalmaz mogyorót". Tehát maguk a mogyorófélék. Tej egy alapvető összetevője a csokiknak, de úgy gondolom ha evett korábban is tej terméket akkor ezzel nem biztos hogy probléma van. Meg kellene nézni mik az összetevői a csokinak és hanyagolni azokat és kiderül hogy javul e nem tudom milyen fajta csokit eszik vagy egyfajtát adsz neki?
2021. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Milkat kap vagy kinder csokit.De inkabb kinder csokit vagy tojast
2021. aug. 8. 17:00
 14/19 anonim ***** válasza:

Én az ekcémára utaló válaszolo vagyok.


Szerintem ezek a márkák tartalmaznak mogyorót. :(

2021. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Megnéztem. Elvileg nincs bennük mogyoró. Ami viszont van benne az a különböző szójaszármazékok és a vanília. Ha a tejtől és a kakaótól eddig nem tapasztaltál ilyet a lányodon akkor szerintem az egyik a ludas, ha allergiáról van szó. Én azt javaslom kerüljétek ezeket a csokikat és adj neki valami mást helyette pl: süss neki valami apró sütit. Ha valóban így van 1-2 héten belül el fog múlni. Addig a dokihoz is eljuttok. Kezdésnek nem rossz irány. Figyeld a csokik összetevőit és ne adj neki olyan ételt amiben ezek vannak. 1-2 hétig kibírható, és látszani fog a javulás ha erről van szó. A dokihoz meg mindenképp menjetek el, mert sok étel okozhat pl keresztallergiát is.
2021. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ma voltunk delutan a borgyogyaszaton.Virusexathemat allapitottak meg.Egy virusfertozes utan a virusfeherjeire reagal igy a bore.Ha kiurul a virus eltunnek a kiutesek is
2021. aug. 9. 18:03
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor is ez végül is jó hír abból a szempontból, hogy nem olyan dolog amivel egész életében küzdenie kell majd.
2021. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Jobbulást a kislányodnak! Gyerekeknél gyakoriak az ilyen fertőzések sajnos de legalább van rá gyógymód :)
2021. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) azota mar el is mult neki szerencsere :)
2021. szept. 15. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!