Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gyógyszerallergia lehet?

Gyógyszerallergia lehet?

Figyelt kérdés

Egy hétig szedtem mydetont (porckorong és isiasz miatt), vele együtt szedtem voltarent, vagy advilt, esetleg algopirint. A fájdalomcsillapítót váltogattam. Illetve szedtem még a milgammát.

Régebben is szedtem ezeket a gyógyszereket, semmi bajom nem volt tőlük.

7.nap egész test szerte nagy foltokban csalánkiütéseim lettek, amik elmúltak majd kijöttek máshol. Kezeim megdagadtak, fájnak, tenyerem iszonyatosan viszket.

Az orvos azt mondta szedjek allergiatablettát (Lendint szedek). Tényleg ez elég volna? 3 napja szedem ugyanazok a tünetek..nem múlik, nem csökken. Egyáltalán a gyógyszerektől lehet ez?



2021. aug. 24. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen,annak tűnik. Az összes szedett gyógyszert most szeded először? Mert úgy nehéz lesz kiszűrni.

A mydetont sokan nem bírják.

Algotól nem ilyen szokott lenni,a milgamma meg leginkább vitamin és gyógynöveny. Advil sem tipik allergizáló.

Voltaren leginkább gyomorpanaszt okoz.

A mydetonra tippelek,ha mar nem szeded elvileg max egy hét és elmúlik.

2021. aug. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szedtem már korábban is mydetont, csak nem fájdalomcsillapítóval együtt és nem ilyen hosszú ideig (egy hét). Azonnal abbahagytam mindent, ahogy jött az első tünet. Én is bízom benne, hogy hamar elmúlik ez a nyavalya, mert néha szó szerint kínoz.

Köszönöm a válaszod!

2021. aug. 24. 10:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy az egyik gyógyszerre vagy allergiás vagy az összetevők ütköztek egymással. Az még a jobbik eset, ha kiütésekkel megúsztad. Másik orvoshoz kéne menned.
2021. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!