Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás viszketés ellen?

Allergiás viszketés ellen?

Figyelt kérdés

Elég sok virágporra allergiás vagyok, viszont a kertet csinálni kellene. Gyümölcsöt szedni, kukoricát törni, vágni stb. és sokszor kell dudvában/fűben mászkálni, ami bár le van vágva, mégis gondot okoz ebben az értelemben. Hosszú ujjú ruhát semmi kedvem felvenni a melegben, viszont így minden munka után kegyetlenül viszket a karom és a lábam (ugyebár itt éri a legtöbb kontakt a növényekkel).. A kukoricánál a legrosszabb, le tudnám magamról vakarni a bőrt olyankor. Allergiagyógyszert szoktam előtte bevenni (Lordestin) az némiképp enyhíti, illetve utána hideg vízzel lemosom, leöblítem, de még így is nagyon irritáló.

Létezik még valami más módszer, vagy kenőcs vagy bármi amivel elejét lehet venni a viszketésnek? Vagy legalább valamivel enyhíteni munka után.



2021. aug. 24. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a cetirizin vállt be.
2021. aug. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mometason Sandos orrspray, de még az első tünet megjelenésekor kell befújni (mi heti/kétheti/havi/kéthavi rendszerességgel fújjuk). Ha rögtön fújod, akkor a szteroid leállítja az allergiát az orrban, és talán a növénygondozás alatt nem jön elő a bőrödön vagy nem ennyire erősen.


Jövőre érdemes lehet kipróbálni. Nem minősül szteroidnak, bár az, de amikor mondom, hogy orrspray-ként szedem, akkor mindenki legyint rá, hogy mindegy. Amúgy rendszeresen allergodilt használunk, meg kesztyűt (nekem is fűallergiám van és minden nap hajat mosunk).

2021. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!