Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A laboreredmény miként értelme...

A laboreredmény miként értelmezhető (lisztérzékenység, cöliakia)?

Figyelt kérdés

"Megnevezés Eredmény Egység Referencia tartomány Státusz/Validáló

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Endomízium elleniAT IgA: * * Valid 03.23 10:26"


Ez milyen eredmény? Hogyan kell értelmezni? Nyilván nem itt kérdezném meg, ha máshol lenne rá módom és kapnék is rá normális választ.

Az internet nem segített eléggé...

Köszönöm előre is, ha valaki ért hozzá és válaszol.



2021. nov. 13. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát éppen csak az érték hiányzik a csillagokból. Meg kellene lennie normál tartománynak is.
2021. nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ezek szerint nem csinálták meg? Csak kiadtak egy "üres" leletet róla, adatok nélkül? Jól gondolom?
2021. nov. 13. 16:13
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Nincs még kész.

2. Csak személyesen adnak ki leletet. Nekem is volt olyan, amire csak az került rá, hogy az eredeti elkészült ekkor és akkor.

2021. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én ezt az egészségügyi térből töltöttem le. Hazajöttünk a kórházból, a zárójelentésre az volt írva, hogy ez a fajta vizsgálat még folyamatban van. Mondták, hogy a háziorvos látni fogja a "felhőben" az eredményt. 1-2 héttel utána került fel ez az egészségügyi térbe.


Biztos, hogy nem kellett személyesen visszamenni érte, már csak azért sem, mert több száz kilométerre lakunk a szóban forgó kórháztól.


Most akkor nem tudom, hogy mi van ezzel... :)

2021. nov. 14. 05:19
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindentől függetlenül köszönöm a segítséget. Valószínűleg az lesz, hogy magánlaborban megcsináltatom a gyerekemnek ezt a fajta vizsgálatot, mert a háziorvos csak azt szajkózza, hogy már csináltak nála ilyet, mit akarok még? Mindezt úgy, hogy ugyanazt látja, amit én is az egészségügyi térben. Hogy' van is, meg nincs is eredmény ezek szerint. De a flegmasága okozott bennem némi zavart a lelet értelmezését illetően.


Komolyan mondom, néha köpni-nyelni nem tudok...


De akkor ezek szerint jól gondolom, hogy nem tüntettek fel semmiféle vizsgálati eredményt és a papíron lévő csillagok nem azt jelzik, hogy semmi gond, hanem azt, hogy "üres" az érték helye, a gyerekorvosunk pedig hülye? :) :)

2021. nov. 14. 05:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztosan igy nez ki ez az eredmeny? Takard le a szemelyes adatokat es fotozd le a leletet.

Egyebkent emiatt felesleges ujra megcsinalni, fel kell hivni a labort es megkerdezni

2021. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Biztosan, hogy így néz ki.

Felette csak az adatok vannak. Beteg adatok, mikor vették le a mintát, mikor érkezett a laborba, BNO1-kód, majd jön a fenti táblázatszerűség -> eredményhez * jelölés és a referenciatartományhoz is * jelölés.


10:07-kor érkezett be a minta a laborba, az eredményt 10:26:57 másodperckor állították ki a fenti adattartalommal.


A táblázat alatt pedig még ennyi szerepel:

Összpontszám: 0 (0 pont vizsgálat + 0 pont mintakezelés).


Ezek számomra csak most derültek ki, mert a gyerekorvos mindig azt állította, hogy látja az egészségügyi térben, hogy csináltak nála erre vonatkozóan vizsgálatot a kórházban, Ő még mit tudna tenni a gyerekért, miért ragaszkodom ahhoz, hogy ilyen jellegű allergiától szenved. A zárójelentést kézbe adták távozáskor, azon tényleg rajta van, hogy folyamatban van erre vonatkozóan még a vizsgálat. Zavart a doki hozzáállása és a napokban elintéztem, hogy a fiam egészségügyi terét rendeljék hozzá az ügyfélkapumhoz és akkor szembesültem ezzel az "eredménnyel", amire hivatkozva nem vizsgálódik tovább nála. Postán sem kaptunk semmit utólag a kórháztól.


A labort nem hívom fel, mert már lassan 1 éve történt, csak én ezt a leletet nem láttam soha. A problémánk még aktuális, és szent meggyőződésem, hogy a fiam ebben szenved. Maszekhoz megyek, majd megoldom a gyerekorvos helyett, csak nem tudtam eldönteni, hogy én vagyok hülye, vagy a doki néz annak, úgy próbál lepattintani.


Még egyszer köszönöm a segítséget!

2021. nov. 14. 15:38
 8/11 Ikonstar ***** válasza:

Az endomíziumhoz azt szokták írni, hogy pozitív vagy negatív, esetlen még a titerszámot, de az téged nem érdekel. Mértek még transzglutamináz IgA és IgG esetleg DGP IgA és IgG antitesteket is? Azoknál már van érték és határérték.

Óvatosan keresgélj a neten, sok hibás információ van. Lépj be a Gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok Face csoportba, ott megfelelő útmutatást kapsz.

2021. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Van neki teljes labor is külön. Ott találok IgA, IgG, IgM eredményeket, semmi nem esik tartományon kívülre.


Viszont a teljes labor lelet alján van az összpontszámnál 3962 feltüntetve, mint vizsgálati pont. Ebből is azt gondolom, hogy a Endomízium elleniAT IgA vizsgálatot valójában nem csinálták meg, mert ott viszont nulla van feltüntetve.


Majd kinyomtatom, aztán legközelebb elviszem a gyerekorvosnak, hogy mutassa már meg, Ő hol látja rajta az állítólagos "megnyugtató" eredményt. :)

2021. nov. 15. 04:52
 10/11 Ikonstar ***** válasza:

Az immunglobulin IgA, IgG és IgM az mutatja neked, hogy vannak-e Ig-hiányok. Amelyik típus (pl. IgA) határérték alatti, az a típus mindig negatív lesz. Akkor is, ha valaki például cöliákiás.

Nem minden orvos ért a cöliákia diagnosztizálásához. Egy rossz dokival időpocsékolás küzdeni. Pontos eredményekre van szükséged.

2021. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!