Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mennyire súlyos pajzsmirigy...

Ez mennyire súlyos pajzsmirigy túlműködés? Egyáltalán az? Akinek az van, tudna-e véleményt adni? (Laboreredmény)

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy elkezdett tartósan menni a hasam, reggelente 1x. Először azt hittük laktózérzékenység, vagy bármilyen érzékenység, mindenféle diétát végigpróbáltam de még mindig ment. Így elmentem háziorvoshoz, beutalt vérvételre. Ma jött meg az eredmény. A lapon a korom határértékei: 0,55-4,78 és nekem 5,04 lett az eredmény. Ez mennyire nagy kitérés?


Egyetemista vagyok, nagyon sokat stresszeltem, volt, hogy egy-egy dolgozat előtt nem tudtam aludni egy éjszakát. Most, hogy vége, elmúlt a hasmenésem. VISZONT! ha stresszeseb szituációba kerülök, akkor aznap megy, és ha a stressz szitu elmúlik akkor a hasmenés is.

Fogyni nem fogytam, a leleten más értékeim mind rendben vannak, vérnyomásom is rendben van.

Ez még egy kezdődő túlműködésre utalhat, ha ennyire enyhék a tünetek?


Köszi előre is!



2021. júl. 22. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább ALULműködés! De csak nagyon enyhe.
2021. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de a határérték (4,78) felett lett az én eredményem! Akkor hogyhogy alulműködés?
2021. júl. 22. 15:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a TSH és ez nem túlműködésre utal, hanem alulműködésre. T3, T4 érték nélkül nem lehet megmondani, hogy mennyire ‘súlyos’. Anti TPO, anti TG és egyéb laborvizsgálatok kellenek.
2021. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Olvass utána! A magas tsh alulműködest jelez, az alacsony pedi túlműködést.


Ez tkp az agyalapi mirigy funkcióját mutatja. Ha keves a hormon, erősebben kell működnie, h a pm-et működtesse.

Konyhanyelven mondva. 😁

2021. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez fordítva van: a nagyobb a kisebb. A mérés nem a pajzsmirigyműködést méri, hanem pont az azt blokkoló hormon szintjét. A TSH nem pajzsmirigyhormon. (Orvosegyetemi vizsgára nem fogok elmenni ezzel a szakszerűséggel, de az alapelv stimmel.)De ez nem számottevő eltérés, a hasmenés a stressztől van.
2021. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2021. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na itt egyszerűen van megfogalmazva...


"A pajzsmirigy működését az agyalapi mirigy szabályozza, a pajzsmirigy stimuláló hormon révén (a laborvizsgálatokból TSH-ként ismert; TSH = thyroidea stimuláló hormon), ami nevének megfelelően T3 és T4 termelésére serkenti a pajzsmirigyet."


[link]

2021. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást!!! Viszont akkor a hasmenés tényleg lehet csak a szimpla stressztől, semmi betegséghez nincs köze?
2021. júl. 22. 16:06
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Ez alulműködés ami az összes testi funkciót gyengítheti, a gyomorfunkciókat is.
2021. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alulműködéstől maximum székrekedésed lehetne.
2021. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!