Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Aki császármetszéssel születik...

Aki császármetszéssel születik, nagyobb eséllyel lesz ételallergiás,vagy ételérzékeny? Van itt olyan, aki császárral született, és allergiás, vagy ételérzékeny?

Figyelt kérdés

Gyermekem még csak 6 hónapos, most kezdtem hozzátáplálni.

A védőnő ajánlott egy könyvet, Ambrus Éva: Anya, kérek még!

Ebben olvastam, hogy a császárral született gyermekeknél nagyobb eséllyel alakul ki ételérzékenység, vagy allergia a későbbi életük során.

Statisztika sajnos nem volt a könyvben.


Kicsit megijedtem.


Nektek van tapasztalatotok?

Esetleg van itt olyan, aki tudja magáról, hogy császármetszéssel született, és ételérzékeny/allergiás?



2022. márc. 17. 18:29
A kérdező szavazást indított:
Császárral születtem, nem vagyok se ételérzékeny, se allergiás.
Császárral születtem, allergiás vagyok.
Császárral születtem, ételérzékeny vagyok.
Gyermekem császárral született, nem allergiás, vagy ételérzékeny.
Gyermekem császárral született, allergiás.
Gyermekem császárral született, ételérzékeny.
11 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi az összefüggés a kettő között. Érdekelne, hogy a könyv írója milyen kutatásból szedte ezt.
2022. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Volt a könyv végén korrekt forrásmegjelölés, de bevallom, nem néztem át rendesen, csak visszavittem a könyvtárba.


Az indoklás az volt, hogy a hüvely baktériumaival találkozik a baba, ami később hasznos lesz számára a táplálék lebontásában.

Azért ez a dolog nem hagy nyugodni.

2022. márc. 17. 18:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerekem született császárral, egynek sincs semmiféle allergiája vagy ételérzékenysége.
2022. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm ês én is császárral születtünk, egyikünk se allergiás vagy intoleráns semmilyen ételre. Nem kell minden hülyeséget elhinni.
2022. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Gyanús, hogy inkább az anyatejjel, és a benne lévő immunrendszer erősítő komponensekkel lehet ez összefüggésben.

Inkább azoknál tudom ezt a problémát elképzelni, akit a szülők kevesebb anyatejjel és több tápszerrel etettek.

2022. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5

Volt szó benne a tejről is, és a császárról is, mind a kettőt okként jelölte meg.

Ez a része annyira nem zavart, mert - ha küzdelmesen is-sikerült elérnem, hogy kizárólag anyatejes legyen.

A császár sajnos elkerülhetetlen volt, így az borzasztóan zavar, és az összes apró dolog is, amit a császár számlájára írnak.

2022. márc. 17. 19:11
 7/14 A kérdező kommentje:

#3

#4

Ez megnyugtató, köszönöm!

2022. márc. 17. 19:11
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lazíts picit!!!!
2022. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetes úton születtem. Csomó mindenre allergiás vagyok. Atópiás ekcémás.

Világos bőr, kék szem - genetikailag adott az allergia ennek a típusnak. Amellett édesapámtól örököltem a hajlamot.

Asztmás vagyok, fényérzékeny, farkasvak stb stb..


Lányaim császárosak voltak.

Első lányunk atópiás ekcémás, van allergiája, allergiás asztmás. Fényérzékeny.


Második lányunk tejfehérje érzékeny, 2 éves kora óta nem jön ki rajta tűnet,de a gyerekem nem is hajlandó sok tejterméket fogyasztani.


Harmadik lányunk ekcémás. Eddig ennyit tudunk (15 hós)

2022. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekemet normál úton szültem, és én is úgy születtem. Mindhárman pollenérzékenyek vagyunk, a fiam pedig allergiás a búzára, szójára, mogyoróra, zellerre, citrusokra, paradicsomra.

Mindhárman kaptunk anyatejet sokáig.

Szerintem sincs összefüggés.

2022. márc. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!