Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szules tényleg...

Indított szules tényleg sokkal nagyobb eséllyel végződik császármetszéssel?

Figyelt kérdés
És tényleg sokkal nagyobb az esély a komplikációra?
2018. máj. 17. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Igen. Lehet nem véletlen, hogy nem indult be magától. Másrészt a szervezet se biztos, hogy teljesen fel van készülve a szülésre.

Meg itt az oxitocin, amit adnak, olyan is fordult már elő, hogy babának leesett miatta a szívhangja. Durvább fájásokat csinál, mint azt a szervezet tenné. Nem véletlen, hogy császár után (nálunk legalábbis) nem adható egy második szülésnél.

2018. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előbb csinálnak oxitocin terhelést,ha a baba rosszul reagál rá akkor alapból megcsászároznak. Legalábbis így volt,ahol én szültem.Nekem indítottak pokolian fájt nem volt fájás szünet. Viszont természetes úton született meg,de alkalmaztak vákumot,mert valami baj volt nem tudott kibújni. Komplikációra amúgy mindig van esély,ha indítják,ha nem. A császártól én is rettegtem bele gondolni,hogy megvágnak. Minden elismerésem,aki azt végig csinálja.
2018. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is indítottak, 41+2-nel. Tényleg nagyon fájdalmas volt, kertem epiduralt is, pedig nem úgy terveztem. Hosszú vajúdás volt, 14 óra, majdnem császár lett, de ahogy kiejtette a doki a száján a “szike” szót, nekilendült a gyerek.:-)
2018. máj. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!